Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Discord'daki o özellik geldi: Artık bunu kolayca yapabileceksiniz

Telefonunda Whatsapp uygulaması olanlara duyuru geldi. Büyük gruplar için sesli sohbet özelliği kullanıma açıldı. İşte Whatsapp sohbet özelliği detayları...

Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Discord'daki o özellik geldi: Artık bunu kolayca yapabileceksiniz

Whatsapp'ın büyük gruplar için Discord benzeri yeni sesi sohbet özelliği kullanıma çıktı. Yeni özellik gruplarda bulunan yeni üyeleri kapsarken grup aramasında daha rahatsız edici olmasıyla planlandı. Şirket, sesli sohbet önümüzdeki günlerde 33 ya da daha fazla kişiden oluşurken büyük gruplar dünya çapına sunulacak.

Whatsapp grup sesli sohbet

Whatsapp'taki sesli sohbet Discord, Telegram ve Slack'teki benzer özellikleri sisteme geçirdi. Sözlü sohbet üzerinden bağlantı yapılarak tanımlandı. Şirket yakın zamanda kullanıcılar iki hesap üzerinden özellikleri sundu. Lansman, Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in şirketi 3. çeyrek kazanç açıklamasıyla beraber 600 milyondan fazla etkileşimde bulunarak birkaç hafta sonu yaşandı. Zuckberg, uygulama ailesi ve diğer gelirlerin 3. çeyrekte 293 milyon dolar olarak düzenledi. Bu tutarın büyük ölçüde Whatsapp Business platformlarından kaynaklı olduğu belirtildi.