Tapusu olan acilen e-Devlet'ten kontrol etsin! Süre kaçarsa tapu da kaçar: Elinizi çabuk tutun

Milyonlarca ev, iş yeri ve mülk sahibi için bir son dakika duyurusu yayınlandı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü olarak görev yapan Zeki Adlı'dan yapılan açıklamada, tapu sahibi tüm kişilere e-devlet uyarısı yapıldı. Uyarıda tapu sahibi kişilerin e-devlet üzerinden SMS yoluyla Tapuya kayıt yaptırmaları isteniyor. Peki, Tapu SMS kayıt işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar..

Tapusu olan acilen e-Devlet'ten kontrol etsin! Süre kaçarsa tapu da kaçar: Elinizi çabuk tutun

Milyonlarca tapu sahibini derinden ilgilendiren son dakika uyarısı yayınlandı. Uyarıda tapu sahibi kişilerin e-devlet üzerinden SMS yoluyla Tapuya kayıt yaptırmaları isteniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, milyonlarca ev, işyeri ve arazi sahibinin e-Devlet sorgulama ekranından Tapu SMS kayıt işlemlerini yaptırmaları gerektiğini söyledi.

"İşlem başlatıldığı anda SMS gönderilecektir"

Tapusu olan acilen e-Devlet'ten kontrol etsin

Zeki Adlı, yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın, gayrimenkullerinde başlatılan işlemlere ilişkin bilgi alabilmeleri için e-Devlet'in Tapu Telefonu Bilgi Beyannamesi bölümüne cep telefonu numaralarını kaydetmeleri gerekmektedir. Bu uygulamayı kullanarak, kayıtlı taşınmazlara ilişkin tüm işlemler kayıt altına alınacaktır. adına kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirilecekler" dedi.

Tapu SMS kayıt işlemi nasıl yapılır?

Tapu Siciline SMS kaydı e-Devlet sisteminden yapılmaktadır. Sisteme e-devlet internet şifresiyle giriş yapanlar, arama alanına "Tapu Genel Müdürlüğü Telefon Beyannamesi" yazdıktan sonra ilgili sorgulama sayfasına ulaşabilirler. Buradaki telefon bilgileri alanına telefon numaranızı girerek unvanınızı koruyabilir ve adınıza işlem yapıldığında anında bildirim alabilirsiniz.