Akik Taşı Nedir, Nasıl Anlaşılır, Faydaları Nelerdir?

Akik Taşı Nedir, Nasıl Anlaşılır, Faydaları Nelerdir?

Akik Taşı; Doğal taş aksesuarı olarak dünyada en fazla kullanılan ölümsüz taş veya yemen taşı adıyla da bilinen Akik taşının hiç bilinmeyen özelliklerini araştırdık ve bu makalede yayınlıyoruz.
Akik taşlarının yaydığı enerji nedeniyle ve göze hoş gelmesi nedeniyle insanlar tarafından eski çağlardan beri süs eşyası ve aksesuar olarak kullanılmış ve bilimin gelişmesiyle sağlık açısından birçok faydası keşfedilmiştir.

Akik Taşı Nedir?

Akik taşı 2ertlik derecesi 6,5 – 7 arasında olan çok sert taşlar grubuna girer. Işığı geçiren saydam veya yarı saydam yapıda olup çok güçlü enerjisi olduğu için terapide kullanılmaktadır. Çok fazla çeşitliliğe sahip olan Akik taşlarının rengi çeşitlilik gösterir. Doğada mavi, pembe, beyaz, kırmızı, kahverengi ve yeşil renklerinde bulunmaktadır. Boğa burcu taşı olarak anıla bu taşların yaydığı enerjinin insanı etkilediği bilinmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V) akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır.

Akik Taşı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Akik taşı piyasada pahalıya satıldığı için sahteleri de üretilmiş ve şu an piyasada bolca sahte akit taşı vardır. Bu nedenle akit taşı nasıl anlaşılır iyi bilinmesi gerekir. Çok basit bazı yöntemleri kullanarak akit taşının gerçek mi sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz.
Boya ile boyanarak sahtesi elde edilen akik taşında dış kısım benzetilen taşa benzer ama iç kısımları kendi doğal rengindedir. Aldığınız üründen şüpheleniyorsanız bir kısmını kırarak iç kısmına bakabilirsiniz.
Diğer bir yöntem de ısıtma yöntemidir. İmitasyon taşlar boyalı olduğu için çakmakla ısıttığınızda boyası yanacaktır ve taş gerçek rengini alacaktır. Gerçek akik taşında renk değişmez. Taş gerçek akikse zarar görmesini istemeyiz bu nedenle ısıtma işlemini abartmadan hafif yapmalısınız.

Bu yöntemlerle %90 akik taşlarının orijinal olup olmadığını anlarsınız. Fakat bazı imitasyon taşlar gerçeğine o kadar fazla yakındır ki bunları ancak arkeoloji bölümüne yaptıracağınız testlerle anlayabilirsiniz.

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

 1. Stres önleyici etkisi vardır
 2. Cilt hastalıklarına iyi gelir
 3. Saç sağlığına iyi gelir
 4. Karaciğeri tedavi edici özelliğe sahiptir
 5. İnsan üzerinden negatif enerjiyi uzaklaştırarak pozitif enerji yükler
 6. Uyku düzenini sağlar
 7. Kan dolaşımını düzenleyen bir etkisi vardır
 8. Nazara karşı üzerinizde bulundurmanız nazardan korur
 9. Tansiyon hastaları için dengeleyici özelliği vardır
 10. Metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır
 11. Tiroid hastalığına iyi gelir
 12. İyimserlik ve cesaret verir
 13. Heyecanın yenilmesinde etkisi vardır
 14. Baş ağrısına olumlu etkide bulunur
 15. Sinir yatıştırıcı özelliği vardır
 16. Eklem ve kas ağrılarına iyi geldiği akik taşının fazla bilinmeyen faydalarındandır.

Akik Taşı Nasıl Temizlenir?

Akik taşları bulundukları ortamın enerjilerinden etkilenirler. Bu nedenle belirli aralıklarla akik taşlarının temizlenmesi onlardan daha fazla verim almanızı sağlar. Akik taşını akan suyun içine bırakıp uzun süre beklettikten sonra kurulayıp güneşe koyarak birkaç saat bekletmeniz gerekir.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*