Metin Uca'nın şaşırtan vasiyeti ortaya çıktı! Meğer öldükten sonra... Duyanlar inanamadı

Metin Uca geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Menajerinden acı haber geldi. Küllerimi İstanbul Boğazı'na dökün demişti! İşte detaylar...

Metin Uca'nın şaşırtan vasiyeti ortaya çıktı! Meğer öldükten sonra... Duyanlar inanamadı

Ünlü televizyon sunucusu ve programcısı Metin Uca, geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Kazanın ardındaki sebebin tetkiklerde ortaya çıktığı belirtildi; boyun damarlarında tıkanıklık olmasının Uca'nın durumunu kötüleştirdiği ifade edildi. Bir haftalık tedavinin ardından normal odaya alınan Uca'nın yeniden sağlık sorunları yaşadığı, entübe edildiği ve 72 saatin kritik olduğu bildirildi.

Uca'nın menajeri, gece saatlerinde sosyal medya üzerinden acı haberi duyurdu. Ünlü sunucunun vefatının ardından cenazesi, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınarak Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

metin uca vefat etti

Metin Uca'nın vasiyetiyle ilgili verdiği söyleşide, yakılarak ölmek ve küllerinin İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini istediğini ancak bunun imkansız olduğunu söylediği aktarılmıştı.

İstanbul'da 1961 yılında doğan Uca, gazetecilik kariyerine Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak adım atmıştı. Türkiye'nin ilk sabah haber programı olan "Günaydın Türkiye"yi sunan Uca, televizyon ve gazetecilik alanında birçok başarıya imza atmıştı. 1999-2003 yılları arasında Star TV'de sunduğu programlar sayesinde geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Röportajlarında ailesinden ve zorluklarla dolu geçen hayatından birçok ayrıntıya değinmişti.