Memur olmak isteyene büyük şans! SGK KPSS puanı olanı işe alacak: İşte başvuru detayları

SGK tarafından yapılan duyuru ile yeni bir memur alımı gerçekleştirileceği bildirildi. KPSS puanı üzerinden yapılacak olan alımda toplamda 25 memur görevlendirilecek. Detaylar haberimizde...

Memur olmak isteyene büyük şans! SGK KPSS puanı olanı işe alacak: İşte başvuru detayları

SGK, Resmi Gazete'de 13 Kasım tarihli ilanıyla 25 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Alımlar, yazılı sınav sonuçlarına göre gerçekleştirilecek olup başvuru şartları şu şekilde:

SGK 25 MEMUR ALIMI YAPACAK

MEMUR

SGK, Merkez teşkilatında görevlendirmek üzere Teftiş Kurulu Başkanlığı'na toplamda 25 Müfettiş Yardımcısı alacak.

Başvuru İçin Adaylarda Aranan Şartlar

Adaylardan  657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen koşullar aranacak. Özel olarak KPSS, yaş, eğitim şartlarına ek olarak adayların müfettişlik karakterine, çalışma anlayışına, etik kurallara uygunluğuna, sağlık durumuna ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarına uygunluğuna dikkat edilecek.

Adayların 2022 ve 2023 senelerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS'de KPSSP48 puan türünden 80 ve üzeri puan alması gerekmekte.

Sınavın yapıldığı 2024 senesinin Ocak ayının ilk günü itibariyle adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları beklenmekte.

En az 4 senelik eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık, sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi alanlardan mezun olmak gerekmekte.

Başvuru Süreci

Başvurular, 27 Kasım - 8 Aralık tarihlerinde elektronik ortamda yapılacak. Başvurular, isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr web adresinden gerçekleştirilecek.

Adaylar, başvuru süreçleri ve detayları için SGK'nın resmi internet sitesini düzenli olarak takip etmeli ve ilanın güncel bilgilerine erişim sağlamalı.