KPSS'den 55-60-63 puan alanlar başvuruya koşacak! O belediye düşük puanla memur alımı yapacak

Afyonkarahisar'ın Ahmetpaşa Belediyesi memur alımı yapacak! Başvurular 29 Aralık tarihine kadar devam edecek! Ayrıntılar haberimizde...

KPSS'den 55-60-63 puan alanlar başvuruya koşacak! O belediye düşük puanla memur alımı yapacak

Afyonkarahisar'ın Ahmetpaşa ilçesine bağlı Ahmetpaşa Belediyesi, kamu personeli seçme sınavı (KPSS) puanı esas alınarak memur alımı yapacağını duyurdu.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, 27-29 Aralık tarihleri arasında başvurular kabul edilecek. Başvurular hem şahsen belediye binasına gelerek, hem de elektronik ortamda yapılabilecek.

Alımlarda KPSS puanının yanı sıra bazı koşullar da aranacak. Adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, herhangi bir ceza kaydının olmaması istenecek. Erkek adaylar için askerlik durumu incelenecek.

afyon belediye kpss

Ayrıca adayların ilan edilen pozisyonlar için gerekli eğitim düzeyine sahip olması, disiplin sorunu bulunmaması, sürücü belgesine sahip olması koşulları aranacak.

Önemli bir nokta da başvuru yapacak adaylar için ikamet şartı aranmıyor olması. Yani Türkiye'nin herhangi bir yerinden başvuru kabul edilecek.

Ahmetpaşa Belediyesi'nin memur ihtiyacını karşılamak üzere yapacağı bu alımla ilgili başvuru süreci 27-29 Aralık tarihleri arasında devam edecek.