KPSS'den 55-58-60-65 alanlara iş kapısı açıldı! Üniversiteye memur alımı yapılacak

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, yeni memur alımları için başvuruların başladığını duyurdu. Bu alımlar, KPSS puanı esas alınarak mülakatsız bir şekilde gerçekleştirilecek. Başvuru süreci ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

KPSS'den 55-58-60-65 alanlara iş kapısı açıldı! Üniversiteye memur alımı yapılacak

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü, 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Başvurular, KPSS (B) grubu puan sırasına göre değerlendirilecek ve toplamda 56 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Alım yapılan pozisyonlar arasında Spor Uzmanı (Cankurtaran), Diyetisyen, Programcı, Tekniker (Bilgisayar), Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Büro Personeli, Destek Personeli (Bakım-Onarım), Şoför, Temizlik, Kaloriferci bulunmaktadır.

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamaları, 2022 KPSS sınavına girmiş olmaları, görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özrü bulunmamaları, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gibi genel şartları taşımaları gerekmektedir.
memur alımı

İlgili pozisyonlara başvuru yapacak adayların, belirtilen lisans ve ön lisans programlarından mezun olmaları, gerekli belgelere sahip olmaları ve 2022 KPSS puan şartlarını karşılamaları beklenmektedir. Başvurular, 27 Kasım 2023 tarihine kadar şahsen Üniversite Personel Daire Başkanlığı'na yapılacak olup, başvuru formu ve istenen belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzuna ve detaylı bilgilere Üniversitenin resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.