Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kimlik kartıyla gelen emekliye indirim yapılacak! SSK, Bağkur, 4C'li tüm emekliler yararlanabilecek

Emeklilerin yüzünü güldürecek haber geldi! İşte bilmeniz gerekenler...

Yayın Tarihi: 17.06.2024 02:13
Güncelleme Tarihi: 17.06.2024 02:13

Kimlik kartıyla gelen emekliye indirim yapılacak! SSK, Bağkur, 4C'li tüm emekliler yararlanabilecek

Türkiye'de artan mali zorluklarla baş başa kalan emekliler için PTT tarafından hayata geçirilen yeni kampanya, emeklilerin yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024'ü 'Emekliler Yılı' olarak ilan etmesinin ardından başlatılan "Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Projesi" kapsamında gerçekleştirilen kampanya, emeklilere kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirim imkanı sunuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun açıklamasına göre, emekliler kampanyadan yararlanabilmek için PTT iş yerlerine Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını ibraz etmeleri gerekiyor. Kampanya kapsamında her ay en fazla 5 adet yurt içi varışlı kargo gönderimi yapan emekliler, gönderimlerinde yüzde 20 indirimden faydalanabilecekler.

emekli maaşı

PTT'nin resmi internet sitesi olan 'www.ptt.gov.tr' üzerinden veya PTT iş yerlerinden detaylı bilgi alınabileceği belirtilirken, bu adımla emeklilere yönelik sağlanan indirimli hizmetin, emeklilerin maliyetlerini azaltarak yaşam standartlarını iyileştirmeye katkı sağlaması bekleniyor.

Emeklilerin bayram öncesi yüzlerini güldürecek bu kampanya, devletin sosyal yardım ve destek politikalarının bir yansıması olarak değerlendiriliyor. Kampanyanın, emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntılara bir nebze olsun katkı sağlayacağı düşünülüyor.