Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları'nın zam eylemine destek verdi!

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel'in çağrısı üzerine Türkiye genelinde düzenlenecek ışıkları yakıp söndürme eylemine katılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Yayın Tarihi: 09.07.2024 21:18
Güncelleme Tarihi: 09.07.2024 21:18

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları'nın zam eylemine destek verdi!

KEMAL KILIÇDAROĞLU, ZAM EYLEMİNE DESTEK VERDİ

CHP Gençlik Kolları'nın asgari ücret ve emekli maaşlarına yapılan zam talepleriyle ilgili düzenlediği sosyal medya kampanyasına, CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da destek verdi. Kılıçdaroğlu, milletvekili Özgür Özel'in çağrısı üzerine, Türkiye genelinde saat 21.00'de yapılacak olan ışıkları yakıp kapatma eylemine katılacağını açıkladı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DESTEK MESAJI

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları'nın sosyal medya paylaşımında yer alan çağrıya yanıt vererek, "Ben de partimin bu eylemine destek olacak, saat 21.00'de ışıklarımı kötü ekonomiye, adaletsizliğe ve yoksulluğa hayır demek için söndürüp yakacağım. Bütün yurttaşlarımıza partimizin bu eylemine destek olma çağrısında bulunuyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, asgari ücrete ve emekli maaşlarına yapılan zamların artırılması talebiyle Türk halkını ışıkları yakıp kapatma eylemine katılmaya çağırmıştı. Özel, "Zam istiyorsan, emekliye zam istiyorsan, asgari ücrete zam istiyorsan, ışıkları yakın ve kapatın. Uzaydan görünecek. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Zammı söke söke alacağız" ifadelerini kullanmıştı.

CHP Gençlik Kolları ise sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, gençlerin geçim sıkıntılarına dikkat çekerek, "SAAT 21.00’DE IŞIKLARI AÇIN, KAPATIN! Hakkımızı söke söke alacağız" çağrısında bulunmuştu.