Kahve makinesindeki inatçı lekelere birebir geliyor! Yarım çay bardağı döküp silince pırıl pırıl yapıyor

Artık kahve makinelerinizdeki lekeler dert değil! Tek bir ürünle tertemiz yapabilirsiniz! Detaylar haberimizde.

Kahve makinesindeki inatçı lekelere birebir geliyor! Yarım çay bardağı döküp silince pırıl pırıl yapıyor

Sirke ile kahve makinelerinizin çıkmak bilmeyen lekelerinden kurtulabilirsiniz. Tüm detaylara haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

SİRKE SAYESİNDE LEKELER DERT DEĞİL

Kahve makinelerindeki sarı lekeler için bir çözüm bulunmakta. Kahve makinenizi temizlemek için dört bardak damıtılmış beyaz sirkeye sahip olmalısınız. Bu tür sirke tavsiye edilir çünkü tatsız ve saf özellikleri, onu bir sonraki fincan kahvenizi ortalığı kirletmeden temizlemek için mükemmel kılar. Öncelikle kahve makinenizin su haznesine sirkeyi dökün. Kalıntıların ve birikimlerin çoğunun biriktiği ve sirkenin doğal temizleme özelliklerinin etkili olduğu yer burasıdır. Sirkeyi kapta en az yarım saat bekletin. Küf ve bakteriler bu sayede yok olacak. Daha sonra kahve makinesini açın ve tıpkı demlikte kahve yapar gibi çalıştırın. 

Sirke Sayesinde Lekeler Dert Değil

Sirke daha sonra içeri girecek ve makinenin iç bileşenlerini temizleyecektir. Sirkeyi makinenizden boşalttıktan sonra güzelce durulayın. Kahve makinenizin bakteri dolu olduğunu öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz. Kahve makinelerinin sıcak ve nemli bir ortamı vardır, bu da onları bakteri ve küf oluşumu adına uygun bir ortam haline getirir. Bağımsız cihazlar bile bu sinir bozucu mikroskobik canlıların üreme alanı hâline gelebilir. Bunun oluşumunu sirke yardımı ile engelleyebilirsiniz. Damıtılmış sirke tadı ve kokusu keskin olmadığı için bu iş için uygundur. Bundan dolayı Kahve makinenizi temizledikten sonra kahvenize kokusu sinmez, kahvenizin tadı değişmez. Bu sayede kahvenizin tadı artar. Düzenli olarak kahve makinenizi temizlemelisiniz.