Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İstanbul Fatih Ahırkapı’da su alan tekne battı! 8 kişi kurtarıldı! Teknenin batma anı kamerada!

İstanbul Fatih Ahırkapı açıklarında su alan bir tekne battı. Kıyı Emniyeti ekipleri, teknede bulunan 8 kişiyi başarılı bir operasyonla kurtardı.

Yayın Tarihi: 24.06.2024 19:00
Güncelleme Tarihi: 24.06.2024 19:00

İstanbul Fatih Ahırkapı’da su alan tekne battı! 8 kişi kurtarıldı! Teknenin batma anı kamerada!

İstanbul Fatih Ahırkapı açıklarında, Marmara Denizi’nde su alan bir tekne, Kıyı Emniyeti ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde batmadan önce teknedeki 8 kişi kurtarıldı.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Ahırkapı sığlık şamandırası önlerinde seyir halinde olan Türk Bayraklı ‘Yazıcılar’ isimli 19 metre boyundaki tekne, saat 13.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir sebeple su almaya başladı. Tekne kaptanı, durumu fark eder etmez telsiz aracılığıyla acil yardım çağrısında bulundu.

Kaptanın yardım çağrısını alan Kıyı Emniyeti ekipleri, hızla olay yerine intikal etti. Ekipler, teknede bulunan 8 kişiyi güvenli bir şekilde bota alarak kıyıya çıkarttı. Kıyı Emniyeti'nin hızlı ve etkili müdahalesi, olası can kayıplarının önüne geçti.

KURTARMA ANLARI CEP TELEFONU KAMERASINDA

Tekne kaptanının yardım çağrısı ve kurtarma operasyonu, olay yerindeki bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, Kıyı Emniyeti ekiplerinin koordineli çalışması ve kurtarılan kişilerin sağ salim kıyıya çıkartılması yer alıyor.

Kurtarılan 8 kişi, kıyıya çıkarıldıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi. Kontroller sonucunda, kişilerin herhangi bir sağlık sorunu olmadığı öğrenildi. 

Teknedeki 8 kişi kurtarıldıktan kısa bir süre sonra, su almaya devam eden 'Yazıcılar' isimli tekne tamamen battı.