Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda en az 25 Filistinli yaşamını yitirdi

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 25 Filistinli yaşamını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Saldırılar ve çatışmalar devam ediyor.

Yayın Tarihi: 20.06.2024 17:54
Güncelleme Tarihi: 20.06.2024 17:54

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda en az 25 Filistinli yaşamını yitirdi

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine hava saldırıları düzenledi. İlk belirlemelere göre, saldırılarda en az 25 Filistinli yaşamını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Gazze'deki sağlık kaynakları, saldırıların farklı bölgelerde yoğunlaştığını ve sivil kayıpların yüksek olduğunu bildirdi.

NASIR HASTANESİ: REFAH'TA 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze'nin güneyindeki Nasır Hastanesi'nden alınan bilgilere göre, İsrail güçlerinin Refah kentine düzenlediği saldırılar sonucu 6 Filistinli yaşamını kaybetti. Saldırılar, bölgede büyük bir yıkıma yol açtı ve çok sayıda kişi yaralandı.

GAZZE-AVRUPA HASTANESİ: REFAH'TA 12 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güneydeki Han Yunus'un doğusunda yer alan Gazze-Avrupa Hastanesi sağlık kaynaklarına göre, İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Refah'ın batısında yardım komitesi üyeleri ve tüccarların bulunduğu alanı vurdu. Saldırıda 12 Filistinli yaşamını kaybetti.

SALAHADDİN CADDESİ'NDE SALDIRI

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Refah'ın doğusundaki Selahaddin Caddesi'ni hedef aldı. Bu saldırıda çok sayıda Filistinli yaşamını yitirdi ve yaralandı. Refah'ın batısındaki Suudiye Mahallesi'ne yönelik saldırılar da yoğunlaştı.

Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda Filistinli Cadallah ailesinin evi hedef alındı ve çok sayıda kişi yaşamını kaybetti. Arama-kurtarma ekipleri, iki gün önce Nusayrat Kampı'nda Rai ailesine ait evin hedef alındığı saldırının enkazından bugün Zakut ailesinden 2 kişinin cansız bedenine ulaştı.

DEYR BELAH'TA SALDIRILAR

Deyr Belah'ta Kalkınma Bakanlığı binası, İsrail ordusuna ait insansız hava araçlarıyla (İHA) vuruldu. Saldırıda bir Filistinli öldü ve çok sayıda kişi yaralandı. Nusayrat pazarı çevresinde düzenlenen İHA saldırısında ise bir çocuk yaralandı. Bureyc ve Megazi mülteci kampları da top saldırılarıyla vuruldu.

ŞUCAİYYE VE ZEYTUN MAHALLELERİNE SALDIRILAR

Sağlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Gazze kentinde saldırılar devam ediyor. Şucaiyye Mahallesi'nde İsrail bombardımanında bir Filistinli yaşamını yitirdi, 5 Filistinli yaralandı. Gazze'nin doğusundaki Zeytun Mahallesi'ne düzenlenen saldırıda ise Filistinli İslim ailesinden 3 kişi yaşamını kaybetti.

-Filistinli gruplar ile İsrail güçleri arasındaki çatışmalar da devam ediyor. Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, bölgedeki gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Refah'ın batısındaki Tel Sultan ekseninde İsrail güçleri havan mermisiyle hedef alındı. Gazze kentindeki Zeytun Mahallesi'nin doğusunda bulunan Saad Camii çevresindeki bir grup İsrail askeri havan mermisiyle vuruldu. Gazze'nin güneyindeki Netzarim ekseninde İsrail güçlerine ait ikmal hattının komuta ve kontrol noktaları da havan mermisiyle bombalandı.