Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Hacıların kutsal topraklardan yurda dönüşü başladı! Bursa Yenişehir Havalimanı'nda duygusal anlar

Türkiye'den kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getiren vatandaşların yurda dönüşleri başladı. Bursa Yenişehir Havalimanı'nda hacılar ve yakınları arasında duygusal anlar yaşandı.

Yayın Tarihi: 20.06.2024 17:48
Güncelleme Tarihi: 20.06.2024 17:48

Hacıların kutsal topraklardan yurda dönüşü başladı! Bursa Yenişehir Havalimanı'nda duygusal anlar

KUTSAL TOPRAKLARDAN YURDA DÖNÜŞÜ BAŞLADI

Türkiye'den kutsal topraklara giderek hac ibadetini yerine getiren vatandaşların yurda dönüşleri başladı. Bursa Yenişehir Havalimanı'na gelen hacılar, aileleri ve sevdikleriyle hasret giderdi. Hac farizasını yerine getirmenin huzur ve mutluluğunu yaşayan hacılar, duygusal anlar yaşadı.

BURSA YENİŞEHİR HAVALİMANI'NDA DUYGUSAL KARŞILAMA

Bursa Yenişehir Havalimanı'na iniş yapan iki kafileye mensup 313 hacı, yakınları tarafından coşkuyla karşılandı. Hacılardan Kadriye Kala, hac ibadetini yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadığını belirterek, "Hayatımda böyle bir güzellik yaşamadım. Allah herkese nasip etsin" dedi.

Sait Yağız da kutsal toprakları görmenin verdiği mutluluğu dile getirdi. Yağız, "Allah'a şükürler olsun. Çok rahat yaptık görevimizi. Diyanet İşleri Başkanlığı gerçekten çok güzel organize olmuş. Bizlere her türlü imkanı tanıdı. Otellerimizde hiçbir eksiklik yoktu. Arafat'ta ve diğer tüm noktalarda bize sahip çıktılar. Allah onlardan razı olsun. Çok güzel bir duyguydu. Allah gitmeyenlere de nasip etsin" ifadelerini kullandı.

hac

SEVDİKLERİYLE KAVUŞMANIN SEVİNCİ

Hacdan dönen amcasıyla kucaklaşarak hasret gideren Yağız Ahmet Canbolat, sevdiklerini karşılamak için Osmaniye, Kahramanmaraş ve Ankara'dan geldiklerini belirtti. Canbolat, "Sürpriz karşılama yapmak için geldik. Duygulandık biraz," dedi. Aileler, hacıların dönüşünü sevinç gözyaşlarıyla karşılarken, dualar ve tebrikler havada uçuştu.

hac

Hac farizasını yerine getiren diğer vatandaşlar da deneyimlerini paylaştı. Birçoğu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sunduğu hizmetlerden övgüyle bahsetti. Hac ibadetinin her anında büyük bir huzur ve manevi doyum yaşadıklarını ifade eden hacılar, kutsal topraklarda geçirdikleri zamanın hayatlarının en unutulmaz anları arasında olduğunu söylediler.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NA TEŞEKKÜR

Hacılar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyon ve hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini sundular. Kadriye Kala, "Otellerimizde hiçbir eksiklik yoktu, her şey çok düzenli ve planlıydı. Diyanet İşleri Başkanlığı sayesinde hac ibadetimizi huzur içinde yerine getirdik" dedi.

Hacdan dönen vatandaşlar, sevdiklerine hediye olarak hurma, zemzem suyu ve çeşitli hediyelikler getirdi. Karşılama alanında hediyeleşen aileler, birbirlerine dualar ederek manevi bir atmosfer yarattılar. Hacılar, sevdikleriyle kucaklaşarak hasret giderdi ve hacca gitmenin mutluluğunu sevdikleriyle paylaştı.