Son Dakika Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Son Dakika Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Son Dakika Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Geldi, Detaylar Haberimizde, hafta sonu yapılacak olan kısıtlamalarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı çıkışında açıklamalarda bulundu. Artan vakalardan dolayı alınacak önlemler için yeni kabine toplantısı yapıldı, toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan madde madde yeni tedbirleri açıkladı.

Başkan Erdoğan’ın Covid19 ile ilgili yeni kısıtlama söylemlerinden satır başları şu şekilde ;

YENİ TEDBİRLER HAYATA GEÇECEK

Kabine toplantımızda yapılan istişareler sonucunda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik.
Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması, ara tatilinde eğitim yılsonuna kadar eğitim online sürdürülecek. 65 yaş üstü çalışanlar hariç uygulaması 20 yaş altına teşmil edilecek.

AVM’LERİN DE ÇALIŞMA SAATLERİ KISITLANDI

Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoranlarda sadece paket servisi yapacak. Kıraathanelere bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

HIFZISSIHHA KURULLARI UYGULAMALARI GENİŞLETEBİLECEK

İl hıfzıssıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşallah bu salgın musibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla bir kez daha sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.”


Tarihinde Fatih C. Tarafindan Yazildi.

#HaberBunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*