Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle kredi veren yerler son yıllarda en çok para ihtiyacı olan kişilerin aradıkları bir yöntemdir. Senetle kredi gerçek olmayan bir durumdur. Çünkü piyasadaki dolandırıcıların yeni iş imkanıdır. Sizde eğer senet karşılığında para arayışınız oluyorsa bu durumda dikkat etmenizi öneririz. Bankalardan kredi alacağınız zaman belirli kriterlerde bir müşteri olmanız gerekiyor. Eğer bu şartlara uygun değilseniz de bu sefer banka harici nasıl para bulabilirimin araştırmasını yapmaktasınız. Bu şekilde arayan müşterilerin karşılarına senetle para satan tefeciler çıkmaktadır. Senetle para satan tefeciler para verdikleri kişilerden ipotek isterler. İpoteği olmayan kişilerin bu işlemleri yaptığını söyleyemeyiz. Ayrıca tefecilik ülkemizde büyük bir suçtur. Cezası olan bu işlemi sizlere kesinlikle önermiyoruz.

Senetle Para Veren Faktöringler

Senetle para olarak bilinen bu kredinin asıl sahibi faktöring firmalarıdır. Bankalardan özellikle ipotekli kredi alamayanlar bu firmalardan kredi alabiliyorlar. Bu krediyi almak için en önemli şartlardan birisi ipotek ve bir ticari şirketinizin olmasıdır. Kredi veren firmalar bireysel olarak kredi vermezler. Sadece ipotekli kredi verirler. Verdiğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. 60 ay vadeli olarak verilen bu kredilerde ipoteğin sizin üzerine olma şartı da yoktur. Ayrıca kredi sicili kötü olan, bankalardan kredi çekemeyenler bu krediye başvuru yapabilirler. İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere ilinizde bulunan faktoring firmaları ile iletişime geçerek kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz. Her firmanın da bu krediyi verdiğini söyleyemeyiz. Kredi almak için öncelikle iletişime geçip bu tarz işlemlerin yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senetle para veren firmalar dışında bazı kuyumculardan da senetle altın alabilirsiniz. Senetle altın veren kuyumculardan ufak ihtiyaçlarınız için para alabilirsiniz. 12 ay taksite kadar yapılan bu senetle alışverişlerde kefil ve teminat vermeniz durumunda kuyumculardan senetle altın alabilirsiniz. Aldığınız altınların nakit karşılığı ve faizi hesaplandıktan sonra sizlere belirttiğiniz kadar senet yapılacaktır. Örneğin 5 bin liralık bir altın alırsanız 12 ay sonunda toplam ödeyeceğiniz miktar 10-15 bin civarında olacaktır. Faizler bankalar gibi düşük seviyede olmayacaktır. Bu yüzden parayı almadan önce ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayınız ve kuyumcunun tüm şartlarını öğreniniz. Bu şekilde hata yapmamış olursunuz. Ayrıca senet doldurma ile ilgili de bilgiler almanız gerekiyor.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*