Samsung Galaxy Note 20 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 20 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 20, daha kabul edilebilir bir fiyata gelmek için bazı zil ve ıslık sesleri olmadan Galaxy Note 20 Ultra’nın tüm özelliklerini sunuyor ve bu da onu öncelikle üretkenlikle ilgilenen alıcılar için daha pratik bir seçenek haline getiriyor.

Fiyat ve Kullanılabilirlik
Galaxy Note 20, 999 $’a mal oluyor ve yalnızca 8GB RAM ve 128GB genişletilemeyen depolama alanıyla tek bir yapılandırmada geliyor. Referans olarak, diğer özelliklerin yanı sıra genişletilebilir depolama ile birlikte daha büyük bir ekran ve pil içeren Note 20 Ultra, 1.299$’dan başlıyor.
Normal Note 20 üç renkte sunuluyor: Mistik Bronz, Mistik Yeşil ve Mistik Gri. Bu cihaz 5G’yi destekliyor ve herhangi bir ana taşıyıcı aracılığıyla satın alınabiliyor. Bununla birlikte, seçtiğiniz ağa götürmek için kilidi açabiliyorsunuz.

Galaxy Note 20 Tasarımında öne çıkan özellikler
Öncelikle şunu belirtelim: Evet, Galaxy Note 20‘nin cam yerine plastik bir arka yüzü var. Samsung, şirketin “güçlendirilmiş polikarbonat” olarak adlandırdığı Note 20’nin mat plastiği ile mat camın uyumunu, yüzeyini ve görünümünü taklit ederek harika bir iş çıkardı. Aslında, cam olmadığını anlamanın tek yolu tırnağınızla dokunmaktan geçiyor.Elde edilen ses daha yumuşak ve plastik olduğu için daha boş oluyor.
Bununla birlikte, Samsung’un bu model için seçtiği malzeme hakkında hiçbir şeyin dayanıksız veya ucuz görünmediğinden ya da hissettirmediğinden emin olabilirsiniz. Aslında, sadece Note 20’nin dayanıklılığına fayda sağlayan bu uygulama, plastiğin kesinlikle en iyi Gorilla Glass’ın yaptığı gibi parçalanmayacağını gösteriyor. Samsung ayrıca Note 20’nin materyalinin parmak izlerine camdan daha az eğilimli olduğunu iddia ediyor ki bu kesinlikle bizim deneyimlerimize göre doğruydu.
Galaxy Note 20‘nin geri kalanına gelince, ekranı çevreleyen çerçeveler olabildiğince yetersiz, ancak paneli örten cam düz. Böylece Note 20 Ultra‘nın kavisli ekranından daha az lüks görünebiliyor, ancak aslında kasıtsız dokunma olasılığını azaltıyor.

Galaxy Note 20 Ekran Özellikleri

En azından kağıt üzerinde, Galaxy Note 20‘nin ekranından etkilenmemek biraz zor. 6,7 inç 2400 x 1080 panel, ancak geleneksel bir 60Hz yenileme hızına sahip. Ancak bu özellikler, OnePlus Nord gibi Note 20’nin yarısı kadar düşük maliyetli cihazlarda 90Hz ekranlar bulabileceğinizi düşündüğünüzde hayal kırıklığı yaratıyor .
Note 20’nin ekranı diğerleri kadar hızlı hareket etmeyebilir, ancak S Pen girişlerine Galaxy Note 10‘dan daha hızlı tepki veriyor. Samsung, ekran ve ekran kalemi arasındaki gecikmeyi 26 ms’ye düşürdü ve bu da modele göre % 40 iyileştirme getirildiğini gösteriyor.
Işık ölçerimiz altında Note 20, doğal konfigürasyonunda sRGB renk alanının %122,8’ini ve 0,22 Delta-E renk doğruluğu puanını oluşturabildi. Bu oran, her iki testte de sırasıyla %121.5 ve 0.24 elde eden Note 20 Ultra ile neredeyse aynı. Bu da demek oluyor ki, daha ucuz olan cihazı seçseniz bile ekrandaki renk tonlarının kalitesinin aşağı yukarı aynı olacak.

Galaxy Note 20 Kamera Özellikleri

Galaxy Note 20, daha pahalı olan Note 20 Ultra’nın 108 megapiksel birincil sensöründen ve 50x Space Zoom özelliğinden yoksun olsa da üçlü lens kamerası yine de mükemmel sonuçlar veriyor.
Çoğu zaman, Note 20‘nin ƒ / 1.8, 12MP ana lensi ile çekim yapacaksınız. Bu kamera, 3x kayıpsız zoom (optik zoom değil, dikkat edin. Bu sadece bir sensör mahsulü) ile 64MP telefoto ve ultra geniş çekimler için başka bir 12MP optik kamera ile çevrilidir.
Note 20‘nin Ultra’ya kıyasla kağıt üzerindeki eksikliklerine rağmen, birkaç yan yana karşılaştırmada iPhone 11 Pro‘ya rutin olarak eşit olan son derece yetenekli bir mobil kameraya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy Note 20 S Pen Özellikleri ve incelemesi
Galaxy Note 20 S Pen, geçen yılın Note’undan bu yana pek değişmemiş olsa da onunla yapabilecekleriniz değişti. Bu değişim ise Samsung’un Android ön ucundaki yeni One UI 2.5 güncellemesi sayesinde oldu. One UI 2.5’teki en belirgin özelliği Air Action navigasyonudur. S Pen’i Note 20‘nin önünde tutarken, ana ekrana dönmek için baş aşağı V şeklinde hareket ederken kalem üzerindeki düğmeye basabilirsiniz. Bunu sola veya sağa hareketle yaptığınızda son uygulamaları çağırır veya geriye doğru hareket edersiniz. Ekran görüntüsü almak için ise aşağı doğru zig zag yapmanız yeterli olacaktır. Note 20‘nin en iyi ve en yeni S Pen özelliklerinden biri, ses kayıtlarını yazılı veya daktilo edilmiş notlara ekleme yeteneğidir. Sağ üst köşede ataş simgesine dokunun ses kayıtlarına dokunun ve ardından ses kaydını başlatın.

Note 20 Performansı Nasıldır ?
Qualcomm‘un en hızlı işlemcileri Snapdragon 865 Plus ile donanmış olan Galaxy Note 20, zorlu oyunlardan YouTube veya Spotify‘dan müzik akışı sırasında not almaya kadar her türlü görevi yerine getiriyor. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında kesinlikle 2020’nin en güçlü Android telefonlarından biri olarak kalacak.
Note 20, yalnızca 128 GB dahili depolama alanıyla birlikte geliyor ve genişletilebilirlik için microSD yuvaya sahip değil. Bu durum da daha ucuz olan Note 20 alıcıları için acı bir eksiklik ve microSD desteğinin yanı sıra isteğe bağlı depolama sunan Note 20 Ultra modelini de göz önünde bulundurmak için ayrıca bir neden.

Galaxy Note 20 Windows Bağlantısı ve Kablosuz DeX Modu
Galaxy Note 20, Windows PC’lere bağlanabilen az sayıdaki telefondan biridir. Bilgisayarınızdan Notunuzun ekranıyla bildirimleri görüntülemenize ve bunlara göre hareket etmenize, metin mesajlarına yanıt vermenize ve hatta görüp etkileşimde bulunmanıza olanak tanır.
Note 20 ayrıca masaüstü sınıfı DeX Modunu kablosuz olarak Miracast destekli ekranlara aktarabilir. Bu özellik ise DeX için yeni sayılır. Öncesinde telefonunuzu bir TV veya PC aracılığıyla yansıtmak için bir kabloya ihtiyacınız vardı.

Note 20 Pil Ömrü ve Şarj
Note 20, Ultra’nın 4.500 mAh kapasitesinden uzak olmayan 4.300 mAh birimle birlikte geliyor. Note 20’nin bataryası, birlikte verilen 25 watt adaptör ile eşit derecede hızlı şarj oluyor.
Telefon yeterince hızlı bir şekilde yeniden şarj oluyor ve tamamen şarjı bittikten sonra %55’e ulaşmak 30 dakika sürüyor. Ek olarak Note 20, 15 watt hızlı kablosuz şarjın yanı sıra Samsung‘un PowerShare özelliği ile diğer cihazları kablosuz olarak şarj etme özelliğini de destekliyor. Bu özellik için ise iPhone’ların hala iddia edemeyeceği bir şey demek pek de yalan olmaz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*