OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro, etkileyici bir tasarımda pürüzsüz bir 120Hz ekran, güçlü performans ve en hızlı kablosuz şarj imkanı sunuyor. OnePlus 8 Pro, daha pürüzsüz bir ekran, kablosuz şarj ve daha iyi kameralarla her açıdan daha iyi bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

OnePlus 8 Pro Fiyat

OnePlus 8 Pro, 899 $’dan başlıyor. Bu fiyat etiketine sahip olan model, 8GB RAM ve 128GB depolama alanı içeriyor. 12GB RAM ve 256GB depolama alanı istiyorsanız 999 $ ödeme yapmanız gerekecek. OnePlus 8 Pro‘nun Buzul Yeşili ve Onyx Siyah sürümleri 8GB / 128GB ve 12GB / 256GB konfigürasyonlarında karşımıza çıkıyor. Ancak Ultramarine Mavi modeli yalnızca 12GB / 256GB olarak geliyor ve bunu elde etmeniz için 999 $ ödeme yapmanız gerekiyor.

OnePlus 8 Pro Tasarımı 
OnePlus 8 Pro, yeni bir üretim süreci kullanarak mat buzlu cam kullanımına geçti. Telefonun yüzeyi dokunulduğunda pürüzsüz bir his bırakıyor. Kaygan olmayan arka kısmı ise ortam ışığının ona nasıl çarptığına bağlı olarak gölgeleri değiştiren ve gözle görülür bir parlaklık yansıtıyor. OnePlus 8 Pro, IP68 dereceli ve bu özelliği 1,5 metre su altında, 30 dakika boyunca hayatta kalabilmesini ve böylece en iyi su geçirmez telefonlar listemizde bir yer alabilmesini sağlıyor.

OnePlus 8 Pro Ekran Özellikleri
OnePlus 8 Pro, bir telefonda şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi ekranlardan birine sahip. OnePlus 8 Pro, Galaxy S20 Plus‘tan daha doğru renkler gösteriyor. Renk doğruluğunu ölçen Delta-E testinde Galaxy S20 Plus 0.36 puan alırken, OnePlus 8 Pro 0.26 puan aldı. Bu testte 0 puanı mükemmeli yansıtmaktadır. Buna bağlı olarak da daha düşük puanlar daha iyi olarak değerlendirilir. OnePlus 8 Pro, 48MP veya 12MP‘de çekim yapmanıza izin verecek f / 1.78 diyafram açıklığına sahip, 48 megapiksel ana kamera dahil olmak üzere dört arka kamera içerir. 48MP modu, çok fazla ortam ışığına sahip olduğunuzda tercih edeceğiniz en iyi modlar arasında yer alır. Ayrıca 3x optik zoom 8 MP telefoto kamera ve 119 derecelik görüş alanına sahip ultra geniş 48 MP kamera ve çekim yaparken sanatsal filtreler uygulamanıza olanak tanıyan özel 5 MP renkli filtreli kamerası da mevcuttur.
Renkli filtreli kameraya gelince, gerçekten olması gerekip gerekmediği hakkında birtakım şüphelerimiz var. Çoğu kameralı telefonda zaten çekim yaptıktan sonra benzer efektler uygulayabilmek, bu özelliği biraz önemsiz kılıyor. OnePlus Pro 8‘deki seçenekler mat ve canlıdan siyah beyaza kadar uzanıyor. Ancak en çekici, en tuhaf renk filtresi Photochrom olarak karşımıza çıkıyor. Bu renk filtresi, genellikle siyah beyaz fotoğraf negatiflerinden, renklendirilmiş görüntüler üretme sürecini ifade ediyor.

OnePlus 8 Pro Performansı

Beklediğiniz gibi OnePlus 8 Pro, en yeni Qualcomm Snapdragon 865 yongasını bir araya getiriyor ve güç tüketimini %20 düşürürken, bellek hızlarını %30 artırmak için tasarlanmış LPDDR5 RAM ile eşleştiriliyor. Ek olarak OnePlus, cihaz kullanımınızı öğrenerek oyunu hızlandırmak ve günlük performansı hızlandırmak için bir RAM güçlendirici içeriyor.
Genel olarak, OnePlus 8 Pro‘nun hızından etkilendiğimizi söyleyebiliriz. Call of Duty oynarken ipeksi akıcı performanstan keyif aldık. Ekranda birden fazla düşman varken bile gecikme yaşamadık. Asphalt 9 yarış oyununda ise bazı rampalardan havada fırladık ve hiçbir şekilde takılmaya şahit olmadık.

OnePlus 8 Pro 5G
İyi haber şu ki, OnePlus 8 Pro 5G ağlarını destekliyor. Kötü haber ise OnePlus Pro, mmWave ağlarını desteklemiyor. Bu durum ise en yüksek 5G hızlarını alamayacağınız anlamını taşıyor.

OnePlus 8 Pro’nun Pil Ömrü
OnePlus 8 Pro, Samsung Galaxy S20 Plus’taki 4.500 mAh pilden biraz daha büyük olan 4.510 mAh pil içeriyor. OnePlus 8 Pro, 150 nit ekran parlaklığında, 5G’nin üzerinde sürekli internette gezinmeyi içeren pil testlerinde etkileyici bir dayanıklılık gösterdi. OnePlus 8 Pro, ekran 60 Hz’e ayarlıyken mükemmel bir 11 saat 5 dakika süre geçirdi. OnePlus 8 Pro 120 Hz Modunda ise yalnızca 9 saat 2 dakika dayandığından, telefonu 120 Hz moduna geçirmek ise pil ömrünü olumsuz etkiledi.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*