Öğrenci Spotify Üyeliği, Öğrenciler İçin Premium Spotify

Öğrenci Spotify Üyeliği, Öğrenciler İçin Premium Spotify

Öğrenci Spotify Üyeliği ve Öğrenci için Premium Spotify bakıldığında çok önemli bir düşünce olarak dikkat çekmektedir. Dünyanın her ülkesinde eğitim almak için çabalayan öğrenciler, maddi açıdan daha düşük olanaklara sahip olmaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak öğrencilere özel fiyat tariflerinin belirlenmesi son derece ince bir davranış olmaktadır.
Müzik dinleme konusu için bakıldığında Spotify, rakiplerinin çok önünde bir performans sergilemektedir. Birçok platforma kıyasla çok daha fazla abone sayısına ulaşan Spotify, kullanıcıları için sunmuş olduğu çeşitli abonelik paketleriyle büyük beğeni kazanmaktadır. Sunmuş olduğu paketleri, kullanıcıların gelir düzeyi ve kullanıcı profillerini göz önünde bulundurarak geliştirmiş olması abone olmak isteyen kişileri daha da memnun etmektedir. Spotify öğrenci paketi olarak sunmuş olduğu abonelik biçimi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok platform farklı abonelik kampanyaları ile kullanıcı kazanmaya çalışmasına rağmen öğrencileri önemseyerek bir abonelik biçimi geliştirmemiştir. Bakıldığında bu konuda öncü olan Spotify, öğrenci için Premium Spotify adında bir kampanyaya sahiptir.

Öğrenci için Spotify Premium Nasıl Üye Olunur?

Öğrenci için Premium Spotify, sunulan abonelik paketleri içerisinde en uygun olanı olarak dikkat çekmektedir. Bakıldığında Spotify abonelik kampanyaları arasında 3 ay süre ile ücretsiz deneme imkânı sağlayan Bireysel paket daha cazip gelse de uzun süreli kullanım planı olan kişiler için Spotify öğrenci paketleri daha mantıklı olmaktadır. İlk olarak sunmuş olduğu 3 aylık deneme sürecinden faydalanmak için kullanıcıların birçoğu Bireysel pakete yönelse de, 1 ay süre ile ücretsiz deneme imkânı hediye eden Spotify öğrenci paketi de yoğun ilgi görmektedir. En uygun fiyata sahip olan öğrenci paketine üye olmak için şunları yapmalısınız:

 • Öncelikle Spotify internet sitesine giriniz.
 • Üst kısımda yer alan menülerden “Premium” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan sayfadan “Tüm Planları Gör” seçeneğine tıklayınız.
 • “Premium’unu Seç” bölümü içerisinde yer alan Öğrenci paketini bulunuz.
 • Alt kısmında yer alan “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayınız.
 • Spotify’a giriş için kaydolunuz. Google hesabınızı kullanarak da giriş yapabilirsiniz.
 • Ardından öğrenci olduğunuzu onaylamak için birkaç işlem yapmanız gerekmektedir. Bunun için “Öğrenci indiriminin kilidini aç” isimli sayfadan “Sonraki” butonuna tıklayınız.
 • “Bize kendinden bahset” isimli bölümü kişisel bilgilerinizi ve okul bilgilerinizi giriniz.
 • Ardından alt kısımda yer alan uyarı metinlerini onaylayınız ve “Sonraki” butonuna tıklayınız.
 • Ardından öğrenci olduğunuzu kanıtlamak adına istenen öğrenci belgesini yükleyiniz. Öğrenci belgenizi “Öğrenci Belgesi Sorgulama” ismiyle önerilen bölümden edinebilirsiniz.
 • Öğrenci belgesinin eklenmesi sonrasında başvurunuz yapılacaktır. Başvuru incelendikten sonra olumlu ve olumsuz olarak sonuç size mail olarak gelecektir.
 • Eğer başvuru olumlu sonuçlanırsa, mail içerisinde yer alan “Öğrenci İndiriminden Faydalan” butonuna tıklayınız.
 • İndirimin gerçekleşeceği hesabı kontrol ediniz. Ardından “Onayla” butonuna tıklayınız.
 • Ardından açılacak “İndirimini Kullan” sayfasından “Premium’u Edin” butonuna tıklayınız.
 • Ödeme için kart bilgilerini giriniz ve “Devam” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Spotify öğrenci abonelik işleminizi bu şekilde tamamlayacaksınız. Ödeme bilgilerinizi girdikten sonraki kullanıma başlayabileceksiniz. İlk defa Spotify aboneliği gerçekleştiriyorsanız ilk 1 aylık deneme sürecini hemen kullanamayacaksınız. Öncelikli olarak 1 aylık kullanım için ödeme yapacaksınız, daha sonraki 1 aylık kullanım için ise herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. Eğer daha önceden bir Spotify aboneliğiniz bulunuyorsa ve paket değişikliği yaparak Spotify öğrenci paketine geçmişseniz ilk 1 aylık sürede herhangi bir ödeme yapmaksızın ücretsiz deneme süresini kullanabileceksiniz. Daha önceden Spotify öğrenci paketini kullanan kişiler ise yeniden kullanmaları durumunda herhangi bir ücretsiz deneme süresi elde edemeyecektir.

Öğrenci için Premium Spotify – Öğrenci Belgesi Alma
Spotify öğrenci paketinin kullanılabilmesi için öğrenci olduğunun kanıtlanması gerekmektedir. Spotify öğrenci doğrulama işlemi için SheerID isimli platformun altyapısını kullanmaktadır. Abonelik işlemi esnasında girilen öğrenci ve üniversite bilgileri bu platform üzerinden kontrol edilmektedir. Platform tarafından doğrulanmış ve destelenen okulun öğrencileri öğrenci belgesi ibraz etmek şartıyla abonelik işlemlerini tamamlayabilir. Sunulacak olan öğrenci belgesi için ise belirli şartlar bulunmaktadır. Belgenin üzerinde öğrencinin isim, soyisim ve üniversite bilgilerinin yer almasının yanında belgenin son 3 ay içerisinde oluşturulmuş olması gerekmektedir. Ülkemizde bu belgenin dijital olarak edinilmesi E-devlet sistemi aracılığıyla sağlanabilmektedir. Öğrenci için Premium Spotify abonelik işlemi gerçekleştirilirken Öğrenci Belgesi Sorgulama adında bir seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak E-devlet sistemine girebilir ve oradan öğrenci belgenize PDF formatında erişim sağlabilirsiniz.

Öğrenci için Premium Spotify Avantajları Nelerdir?

Spotify öğrenci paketleri olarak bilinen kampanya, kullanıcılarını memnun etmek adına farklı imkânlar da sunmaktadır. Öncelikli olarak en uygun fiyata sahip olmasının yanında ilk 1 ay ücretsiz deneme imkânı sunmaktadır. Bunun dışında ise platformun kullanımı esnasında bazı özelliklere yer verilmektedir. Her pakete farklı olarak sunulan özellikler mevcuttur. Öğrenci için Premium Spotify olarak adlandırılan paket için ise sunulan ayrıcalıklardan bazıları şunlardır:

 • Müzikleri herhangi bir reklam olmadan dinleyebilme
 • İnternet kullanım imkânı olmayan zamanlarda çevrimdışı dinleyebilme
 • İnternet sitesi ve mobil uygulama üzerinden dinleyebilme
 • Sınırsız atlama hakkıyla dinleyebilme
 • İstediğin zaman dinleyebilme
 • İstediğin zaman iptal edebilme


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*