Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Bankalara yapılan kredi kartı başvurularında veya bankanın kendisi dahi size kredi kartı teklifinde bulunsa da başvurular bazen reddedilebiliyor. Bunun en etkin sebepleri arasında ise bankalar tarafından göz önünde bulundurulan kriterler olmaktadır. Bankalar, tüketicilere sunduğu kredili ürünlerde mutlaka kredi notu, yaş durumu ve gelir düzeyi gibi önemli etki alanlarını önemsemektedirler. Bu konu üzerinden kredi kartı başvurusu neden reddedilir hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Bilgilerinizi Doğru ve Eksiksiz Belirtin

Bankalara karşı dürüst olmanız fayda var, nedeni ise bankaların tüm bu verileri baştan sona kadar incelemesidir. Özellikle de başvuru da form üzerinde bulunan ev adresi, telefon numarası, aylık gelir durumunuz ve diğer tüm bilgileri dürüst bir şekilde yazarak başvuruda bulunun. Aksi takdirde kredi kartı başvurunuz ret cevabı alabilmektedir.

Ödenmemiş Faturalar

Kredi kartı başvurularında dikkate alınan önemli etki alanlarından biri de ödenmeyen faturalardır. Bu kapsamda taşıt vergisi, maliye borçları ve daha birçok farklı alanda ödenmemiş faturalarınıza yönelik bankalar kredi kartı başvurularında sorun çıkartabiliyor. Kredi kartı başvurunuzun sorunsuz geçmesini istiyorsanız, ödenmemiş faturalarınız bulunmadan başvuru da bulunmanız daha mantıklı olacaktır.

Geçmiş Banka Hareketleri

Önceki dönemlere ait bankalar ile tüketiciler arasında ödemelerde sorun yaşanması ve bununla birlikte kara listeye düşme durumu kredi kartı başvurunu tehlikeye atabiliyor. Eğer daha önce bankalara yönelik borçlarınızı zamanında ödememiş veya eksik ödemeler yapmışsanız muhtemelen kredi kartı başvurunuz onaylanmayacaktır.

Önceki Kredi Kartınızın Limitine Dikkat Edin

Başvuru yaptığınız kredi kartının dışında mevcut bir kredi kartınız var ise ve limiti aşılmışsa başvurunuz onaylanmayabilir. Bütçeniz dahilinde ayarlanan kredi kartı limitlerinin aşılmasıyla birlikte başka bir kredi kartı başvurusunda bulunmanız size hem olumsuz yanıt verecektir, hem de mevcut kredi notunuzu düşürecektir.

En Az 3 Ay Sigortalı Olma Durumu

Bankalar gelir belgesi dışında farklı isteklerde de bulunmaktadır. Bunlardan biri de ilgili başvuru da bulunacak olan tüketicinin çalışmakta olduğu işyerine bağlı olarak minimum 3 aylık bir kapsamda sigortalı olarak görünmesidir. Ek olarak 6 aylık sigortanız bulunuyor ise, bankalardan rahatlıkla da kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*