iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatma

iPhone’umu Bul Özelliğini Kapatma

Cep telefonu firmaları ürettikleri yeni nesil cihazlarda kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği her alanda bir özellik bulundurma gayreti içerisinde olmaktadır. Kullanıcı beğenisine odaklı olarak yükselen satışlar sebebiyle, müşterinin istekleri ve ihtiyaçları her zaman göz önünde bulundurulmaktadır.
IPhone marka cep telefonları da kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik adımlar atarken, yaşanabilecek sorunlara yönelikte çözüm yöntemleri üretmektedir. İnsanların en önemli sorunlarından biri olan ürün kaybetme ve çaldırma, geliştirilen önemli bir özellikle minimum seviyeye çekilmektedir. IPhone bunun için iphone’umu bul isminde bir özellik sunmaktadır. Bu özellikle birlikte cihazların bulunduğu konuma erişim sağlanabilmektedir.

Iphone’umu Bul Özelliği Nedir?

İnsanlar günlük yaşantı içerisinde birçok farklı işi ve meşguliyeti olmaktadır. Yoğun geçen günlük tempo içerisinde ise dikkatsizlik oranları artmaktadır. Böyle durumlarda insanlar, sahip oldukları ürünlerin muhafazası pekte kolay sağlayamamaktadır. Cep telefonu kullanıcıları da dikkatsizlik sebebiyle kayıp ve çalıntı gibi durumlarla karşılaşabilmektedir. Cep telefonu üreticisi olan firmalar da bu durumun önüne geçmek, kullanıcıların kişisel verilerinin en yoğun biçimde depolandığı cihazları koruyabilmek adına bazı özellikler geliştirmektedir. iPhone’umu Bul özelliği de böyle bir görev için sunulan bir özelliktir. Kaybolan veya çalınan iPhone marka cihazın bulunduğu konumu tespit edebilmek için kullanılmaktadır.

iphone’umu Bul Özelliğini Kapatma Neden Yapılır?

İlk aşamada bakıldığında, kaybolma ihtimali olan bir ürünün bulunması açısında son derece önemli olan bir özelliğin kapatılması mantık dışı gelmektedir. Fakat kullanıcıların bu özelliği kapatmak için geçerli bir sebebi bulunmaktadır. iPhone tarafından belirlenen bir şart göre bu özellik daha sonra yeniden açılmak üzere kapatılmaktadır.
Cep telefonu kullanımı esnasında çeşitli sebeplerle fabrika verilerine geri dönmek, cep telefonunu sıfırlamak isteyen kullanıcılar, bu işlemi yapabilmek için bu özelliği kapatmak zorundadır. Özellik aktif durumdayken fabrika verilerine geri dönme işlemi gerçekleştirilememektedir. Fabrika verilerine döndükten sonra özellik yeniden aktif edilmekte ve güvenlik sağlanmaktadır.

IPhone’umu Bul Özelliği Nasıl Kapatılır?

Kullanıcıların büyük bir kısmı performans açısından iyileştirmeler yapabilmek amacıyla fabrika verilerine geri dönerken, bir kısmı da cep telefonunu farklı bir kullanıcıya sattığı için verilerini temizlemek amacıyla geri dönmektedir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı özelliği kapatmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şunlardır:

  • Iphone marka cep telefonunuzun Ayarlar menüsünü açınız.
  • Ayarlar menüsündeki Apple Kimliği kısmını tıklayınız.
  • Açılan sayfanın Beni Bul bölümünü bulunuz. İçerisinde yer alan iphone’umu Bul seçeneğine tıklayınız.
  • Özellik aktif konumdaysa kapalı konuma getiriniz.
  • Kapatma işleminin ardından güvenlik doğrulaması açısından Apple Kimlik ve parola bilgilerinizi doğru bir biçimde giriniz.

Güvenlik doğrulaması için girilen bilgiler doğruysa iphone’umu Bul özelliğini kapatma gerçekleşecektir. Eğer özelliği fabrika verilerine geri dönmek amacıyla kapattıysanız, aşağıda belirtildiği şekliyle fabrika verilerine geri dönme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • “Ayarlar” menüsüne giriniz.
  • “Genel” seçeneğine tıklayınız.
  • “Sıfırla” seçeneğine tıklayınız.
  • “Tüm İçeriği ve Ayarları Sil” seçeneğine tıklayınız.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra mutlaka kapatmış olduğunuz iphone’umu Bul özelliğini aktif ediniz. Bu özellik kişisel verilerinizin el değiştirmemesi bakımından oldukça önemlidir. Başkasının eline geçen cep telefonunuzu en kısa zaman içerisinde bulabilmek için kullanılabilecek en başarılı yöntemdir.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*