Android Telefon, Tablet ve Diğer Cihazlar için VPN Önerileri

Android Telefon, Tablet ve Diğer Cihazlar için VPN Önerileri

Android telefon, tablet ve televizyon gibi yüksek teknoloji cihazlarınız ile vpn yardımı ile kendinizi gizleme veyahut uygulanan erişim engellerini aşıp yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanabileceğiniz android vpn tavsiyeleri, hepsi güncel ve çalışır durumdadır. Ülkemiz özelinde bakıldığında internet kullanımında birçok kriter ve kısıtlama bulunmaktadır. Toplum için uygun olmadığı düşünülen içerikler getirilen kriterler doğrultusunda düzenlenirken, getirilen kısıtlamalar doğrultusunda da erişimi engellenmektedir.
Erişim engeli bulunan sitelerde yer alan içerikler yetkili kurumlar tarafından zararlı olarak görülse de bazı kullanıcılar kendi inisiyatifleri doğrultusunda bu içeriklere erişmek istemektedir. Özgür bir hareket alanı olarak görülen internet, bu tarz kısıtlamalara karşı ekstra çözümler sunmaktadır. Her ülkede görülebilecek olan kısıtlamalar, ülkemizde de sürekli olarak görüldüğü için bunun çözümü olarak VPN kullanılmaktadır. Kullanıcıların birçoğu VPN konusunda bilgi sahibi değilken, birçoğu da hızlı ve başarılı işlem sunan VPN uygulamaları aramaktadır. Bu talebe yönelik olarak Android cihazlar için VPN önerileri önemli bir ihtiyaçtır.

Android Cihazlar için VPN Önerileri

Kullanıcılar için önerilecek olan VPN uygulamaları, görevini en sorunsuz ve hızlı bir biçimde gerçekleştirenlerden oluşacaktır. Sunulan öneriler, birçok kullanıcı tarafından denenmiş ve başarılı geri dönüşler almış olan uygulamalardır. Bu doğrultuda bakıldığında önerilecek nitelikte olan VPN uygulamalarının listesi aşağıda yer almaktadır.

Hotspot Shield Free
VPN hizmeti veren uygulamalar içerisinde en popüler olanıdır. Uzun yıllar sürdürdüğü başarılı hizmet sebebiyle birçok kullanıcı tarafından bilinmektedir. Uygulama ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı biçimde hizmet sunmaktadır. Kullanıcılar için ücretsiz olan seçenek ön plana çıkarken, günlük yalnızca 750 MB dosya boyutunda işlem şansı sunmaktadır. Bu sebeple yalnızca internet dolaşımları açısından tercih edilmektedir. Herhangi bir download işlemi için yeterli kullanım hakkı sunmamaktadır. Ücretsiz olarak kullanılan seçenekte, bağlantı kurulacak ülke için seçim hakkı bulunmazken, Premium üyeliklerde bağlantı kurulacak ülkenin seçilebilmesi söz konusu olmaktadır.

TunnelBear
Kullanım açısından oldukça basit yapıya sahip olan bir uygulamadır. Kolay kullanım ve hız bakımından incelendiğinde ön sıralarda yer alan birkaç uygulamadan biridir. Dünya genelinde 20’den fazla ülke üzerinden gerçekleştirilen bağlantı seçenekleri ile tercih listelerinde adından sıkça söz ettirmektedir. Sağlamış olduğu ücretli ve ücretsiz seçenekleri ile birlikte her kesimden kullanıcının erişebilmesine olanak sağlamaktadır. Ücretsiz kullanım biçimini tercih eden kullanıcıların aylık olarak 500 MB kullanım limiti bulunmaktadır. Bu limit download gibi işlemler için oldukça yetersizdir. Bu sebeple ücretli seçeneği daha fazla ön plana çıkmaktadır.

NordVPN
Aynı alanda hizmet veren uygulamalar arasında en ayırt edici özelliği sağlamış olduğu ek güvenlik önlemleridir. Kullanıcıların verilerine yönelik gerçekleşebilecek usulsüz girişimleri bu şekilde engellemektedir. Bunun yanında ise kullanım açısından kolaylık sağlayan bir ara yüzüne sahip olması dikkat çekmektedir. 60’dan fazla ülkede bulundurduğu 5000’den fazla hızlı sunucular ile ise oldukça hızlı bir performans sergilemektedir. Uygulama temelde ücretli olarak hizmet verirken, yeni kullanıcılar için de 7 günlük deneme süresi tanımlamaktadır. Bunun dışında ise 1 hesap üzerinden 6 VPN bağlantısı yapılabilmesine imkân sağlamaktadır.

Turbo VPN
Kullanıcılar tarafından çokça beğenilen ve kullanımı kolaylaştırıcı görünüme sahip olan bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılara ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır. Ücretsiz hizmet sunuyor olmasının sebebi gelirlerini reklamlar üzerinden elde ediyor olmasıdır. Ücretsiz olarak hizmet almak isteyen kullanıcılar için reklam görüntüleme durumu sorun yaratmayacaktır. 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan uygulama, 10.000’in üzerinde sunucuya sahiptir. Sahip olduğu bu sunucular üzerinden sınırsız ve ücretsiz bir biçimde hizmet sağlarken, ağ üzerindeki güvenliğinizi de son derece önemsemektedir.

Betternet VPN
Görünüm olarak oldukça sade ve kullanılabilirliği yüksektir. Uygulama ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı biçimde çalışmaktadır. İlk kurulum esnasında 7 gün ücretsiz deneme süresi tanımlamaktadır. Ücretli hesap alarak gerçekleştirilen kullanımlar 4 kat daha hızlı bağlantı imkânı sağlarken, aynı anda 5 farklı cihazdan kullanılabilmesine izin vermektedir. Bunun yanında ise yaşanabilecek bağlantı sorunları için 7/24 destek hattı bulunmaktadır. Uygulama oldukça hızlı bir bağlantı imkânı sağlarken, ücretsiz kullanım yapanlar için video reklamları oynatmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ücretsiz olarak kullanım gerçekleştirebilmektedir.

Android cihazlar için VPN önerileri başlığı altında sunulan uygulamalar, birçok kullanıcı kesimini kapsayacak nitelikte tercih edilmiştir. Önerilen uygulamaların seçiminde uygulama mağazası olan Google Play Store istatistikleri ve üretici firmanın “Bu uygulama hakkında” bölümünde vermiş olduğu bilgiler dikkate alınmıştır. Üretici firmanın vermiş olduğu bilgilerin birçoğu doğrulanırken, bazı firmaların ise yanlış bilgi verdiği görülmüştür. Uygulamalar cep telefonuna yüklenip test edilirken bu yanlışlıklar göze çarpmış ve öneriler bu doğrultuda yeniden düzenlenmiştir.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*