Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Gram altın almak için yılın son şansı! Uzman isim hem rakam hem tarih verdi: Kaçıran dizlerini dövecek

Altın ve Para Piyasası uzmanı İslam Memiş: Altın fiyatlarının rekor üzerine rekor kırdığı dönemdeyiz. Bu nedenle yatırımcıların altın konusunda karar verirken dikkatli düşünmeleri gerekiyor." dedi.

Yayın Tarihi: 19.11.2023 21:09
Güncelleme Tarihi: 19.11.2023 21:09

Gram altın almak için yılın son şansı! Uzman isim hem rakam hem tarih verdi: Kaçıran dizlerini dövecek

İslam Memiş, 1 gram altının 2 bin 500 TL'ye mal olacağı tarihi açıkça açıklayarak, düğün ve yatırım planlayanlara "fırsat" çağrısında bulundu.

Her yatırım kararı önceliklerinize, risk toleransınıza ve finansal hedeflerinize göre değerlendirilmelidir. Altın genellikle güvenli liman varlığı olarak kabul edilmektedir ve piyasa belirsizliği zamanlarında talep artabilir. Bu nedenle altına yatırım yapmak portföyünüzü çeşitlendirmek ve aynı zamanda da riskleri dengeleyebilmek adına seçenek olabilir.

Yatırım yaparken dikkatli olun!

Gram altın almak için yılın son şansı

Altına yatırım yapmadan öncesinde mutlaka eşitli faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Birincisi, altının fiyatı birçok faktöre bağlı olarak değişebilmekte ve döviz kurlarıyla birlikte enflasyon, jeopolitik olaylar, ekonomik koşullar şeklindeki faktörler altının fiyatını etkileyebilmektedir.

Ayrıca altına yapılan yatırımın getirisi garanti edilmez. Altının fiyatı yükselirse kar elde edebilirsiniz, ancak fiyatı düşerse para kaybedebilirsiniz. Bu nedenle altına yatırım yaparken riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Ons altında hedef..

Uzmanlar ons altının fiyat hedefinin 2.000 dolar seviyelerinde lduğunu ve bunun da orta vadeli yatırımcılar için iyi bir alım fırsatı olabileceğine inanıyor. İslam Memiş 2024 ons altın tahminini 2.350 dolar şeklinde açıkladı.

Memiş, beklenen faiz artışlarının, devam eden jeopolitik risk algılamasının ve zayıflayan dolar endeksinin altın üzerinde olumlu etki yaratacağını öngörüyor. Bu gelişmeler ons altının yılı 2.000 doların üzerinde bitirebileceği şeklinde yorumlandı.