Geçmeyen boyun ağrınız varsa bu bitkiler tam size göre! Ağrıyı bıçak gibi kesip boynu rahatlatıyor

Geçmeyen boyun ağrılarından şikayetçiyseniz bu yöntemleri mutlaka deneyin! Tüm detaylar haberimizde.

Geçmeyen boyun ağrınız varsa bu bitkiler tam size göre! Ağrıyı bıçak gibi kesip boynu rahatlatıyor

Boyun ağrısı günlük hayatı epey etkileyebiliyor. Boyun ağrısından kurtulmak için doğal bitkileri kullanabilirsiniz! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

BOYUN AĞRISINDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Birçok insanın birçok etken sebebiyle yaşadığı boyun ağrıları günlük hayatı etkiliyor. Yanlış duruş, uzun süre bilgisayar kullanmak, ağır yük kaldırmak, stres gibi sebepler boyun ağrılarına sebep oluyor. Masa başında çalışan kişiler yanlış duruş sebebiyle boyun ağrıları yaşayabiliyor. Aynı zamanda soğuk hava koşulları da kas gerilimine sebep olarak boyun ağrısını ortaya çıkarabiliyor. Boyun ağrıları kas spazmları, gerilim ya da sinir sıkışması nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Boyun ağrısından kurtulmak için boyun bölgesine sıcak uygulayabilirsiniz, ılık bir duş alarak kan akışını artırabilirsiniz. Sıcak uygulamanın yanında boyun ağrısının olduğu bölgeye soğuk paketlerle de uygulama yaparak ağrıları hafifletebilirsiniz. Sık sık boyun ağrısı yaşıyorsanız oturduğunuz zamanlarda boyun ve sırtınızı doğru pozisyona sokabilirsiniz. 

boyun ağrısını geçirme yöntemleri

Boyun ağrılarından kurtulmak için boyun ve omuz için yapılan egzersizleri düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Profesyonel bir masaj desteği alarak boyun ağrılarınızı geçirebilirsiniz. Uzman önerisiyle ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Stres boyun ağrısının en önemli etkenlerinden olduğu için meditasyon ya da yoga gibi stresi azaltan aktiviteler yapabilirsiniz. Boyun ağrısına iyi gelen doğal bitkiler de bulunuyor. Zencefil ağrıları hafiflettiği için taze zencefil çayı tüketerek ya da zencefil takviyesi kullanarak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Aynısefa isimli bitki masaj yağlarına eklendiği zaman boyun ağrılarına iyi gelebilir. Rahatlatıcı özelliği olan lavanta yağı masaj yağı olarak kullanılabilir. Nane yağı da serinletici etkisi olduğu için kaslara masaj yağıyla birlikte uygulanarak ağrıların geçmesi sağlanabilir. Biberiye yağı da masaj yağlarına eklenip boyun bölgesine masaj yapılabilir. Karanfil yağı ağrı kesici özellikleri olduğu için tercih edilebilir ancak dikkatli kullanılması ve taşıyıcı yağ ile seyreltilmesi önerilir. Kırmızı biberin içinde olan kapsaisin isimli madde ağrıları hafifletebilir ancak kırmızı biberi doğrudan cilde uygulamak yerine seyreltilmesi önerilir.