Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Gazze Şeridi'nde çatışmalarda bir İsrail askeri ağır yaralandı

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde çıkan çatışmalarda bir İsrail askeri ağır yaralandı. İsrail ordusu ve İslami Cihad Hareketi'nin açıklamaları haberimizde.

Yayın Tarihi: 08.07.2024 20:24
Güncelleme Tarihi: 08.07.2024 20:24

Gazze Şeridi'nde çatışmalarda bir İsrail askeri ağır yaralandı

Gazze Şeridi'nde yaşanan çatışmalarda bir İsrail askeri ağır yaralandı. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde çıkan çatışmalarda orduda görevli bir sağlık görevlisi asker ağır yaralandı. Yaralı asker, olayın hemen ardından tedavi altına alındı ve ailesine bilgi verildi.

İSRAİL ORDUSU AÇIKLAMA YAPTI

İsrail ordusu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, çatışmanın Gazze Şeridi'nin kuzeyinde gerçekleştiğini ve bir askerin ağır yaralandığını belirtti. Yaralı askerin durumunun ciddiyetini koruduğu ve tedavisinin sürdüğü ifade edildi. Olayla ilgili detaylı bir bilgi verilmezken, yaralı askerin ailesine durumun iletildiği bildirildi.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Yediot Ahronot'ta yer alan habere göre, yaralanan asker Gazze'nin kuzeyinde havan topuyla hedef alınan bir saldırı sırasında yaralandı. Haberde, Gazze Şeridi'nde devam eden çatışmaların artan gerilime neden olduğu ve askeri operasyonların yoğunlaştığına dikkat çekildi.

İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN AÇIKLAMA

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Netzarim Koridoru yakınlarında İsrail askerlerini hedef aldığını açıkladı. Kudüs Seriyyeleri, saldırının Gazze'nin kuzeyindeki İsrail askeri varlığına yönelik gerçekleştirildiğini belirtti. 

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 7 Ekim'den bu yana sürdürdüğünü ve bu süreçte toplam 680 askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu kayıpların 324'ü karadan yapılan işgal sürecinde gerçekleşti.