Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Evlilik kredisi çekecekler dikkat! Sakın bunlara tıklamayın: bakanlıktan uyarı yağdı

Aile ve Gençlik Bankası adı altında sahte "evlilik kredisi" kampanyaları interneti kasıp kavuruyor! Bakanlık herkesi uyardı. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 09.11.2023 10:51
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 10:51

Evlilik kredisi çekecekler dikkat! Sakın bunlara tıklamayın: bakanlıktan uyarı yağdı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son günlerde artan sahte "evlilik kredisi" vaatlerine karşı vatandaşları uyardı. Bakanlık, bazı kişilerin Aile ve Gençlik Bankası adı altında sahte internet siteleri açarak insanları kandırdığını belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, kaynağı belli olmayan ve doğruluğu teyit edilemeyen bu sitelere itibar edilmemesinin önemine dikkat çekildi. Açıklamada, "Vatandaşlarımızı dolandırmayı amaçlayan sahte internet sayfalarının ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

sahte evlilik kredisi uyarısı

Resmi kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Aile ve Gençlik Bankası'nın böyle bir "evlilik kredisi" programı bulunmamaktadır. Ancak bazı kişiler, bankanın adını kullanarak sahte siteler açarak insanları kredi vaatleriyle kandırmaya çalışmaktadır.

Bakanlık uyarısında, yalnızca kendi resmi internet sitesi ve diğer devlet kurumlarının sitesinden yapılan duyurulara itibar edilmesini istedi. Vatandaşlar, şüpheli gördükleri siteler hakkında Bakanlığa bildirimde bulunmaları halinde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı belirtildi.