Evdeki kalmış meyveleri böyle değerlendirin! Hem çok lezzetli hem de kış günlerinde şifa veriyor

Meyveler birçok insanın sevdiği ve yediği besin olurken fazla meyvelerden neler yapılacağı araştırılıyor. Fazladan meyvelerden neler yapılacağına dair çay tarifi haberimizde.

Evdeki kalmış meyveleri böyle değerlendirin! Hem çok lezzetli hem de kış günlerinde şifa veriyor

Evde kolaylıkla yapılabilen çay tariflerine bir yenisi daha eklendi. Meyveleri artık çöpe atmayacaksınız. Elinizde olan meyveleri kullanarak yapabileceğiniz meyve çay tarifi...

Meyveler renk, lezzet ve besin değeriyle doludur ve sağlık için olumlu etkilerdir. Meyveler mineral, vitamin ve lif açısından zengin olurken meyvelerin farklı ihtiyaçları karşıladığı belirtildi. Beslenme dengesi için önemli olurken meyvedeki antioksidanlar vücudu serbest radikallerden koruyarak yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Fakat bazı durumlardan ötürü hepsi zamanında yenmesi gerekir. Çürümeye başlayan meyvelerin çöpe atılmaması için meyve çayı tarifi geldi. İşte herkesin lezzetle yediği o tarif haberimizde.

meyve çayı

MALZEMELER

1 litre su

1 elma

1 portakal

1 limon

Bir tutam ıhlamur

TARİF

Derin tencerenin içerisine su alınarak kaynamaya bırakılır. Elmalar, portakal, limon ince dilimler halinde dilimlenerek kaynayan suyun içerisine atılır ve ıhlamur eklenir. 5-10 dakika kaynatılmasıyla beraber süzülür. Dilediğiniz zaman bal ve şeker ile tatlandırılabilir.