Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'a yeni valiler atandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları ile Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'a yeni valiler atandı. Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 10.07.2024 00:39
Güncelleme Tarihi: 10.07.2024 00:39

Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'a yeni valiler atandı

5 İLE YENİ VALİ ATANDI

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları ile Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ'a yeni valiler atanarak önemli değişiklikler gerçekleştirildi. Bu atamalar, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİNE MURAT ZORLUOĞLU ATANDI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Diyarbakır Valiliğine, Vali-Mülkiye Başmüfettişi Murat Zorluoğlu atandı. Murat Zorluoğlu, daha önce Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Van Valiliği görevlerinde bulunmuş, kamu yönetimi konusunda geniş bir deneyime sahip bir isimdir. Zorluoğlu'nun, Diyarbakır’da yürütülen projelerde ve güvenlik konularında önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

MALATYA VALİLİĞİNE SEDDAR YAVUZ GETİRİLDİ

Yeni atama kararları kapsamında Malatya Valiliğine Seddar Yavuz atandı. Daha önce Kocaeli Valisi olarak görev yapan Yavuz, şimdi Malatya'ya hizmet edecek. Seddar Yavuz, kriz yönetimi ve halkla ilişkiler konularında güçlü bir geçmişe sahiptir ve bu deneyimlerini Malatya’da sürdüreceği projelerde kullanacaktır.

KOCAELİ VALİLİĞİNE İLHAMİ AKTAŞ ATANDI

Kocaeli Valiliği görevine ise İlhami Aktaş getirildi. Daha önce Çanakkale Valisi olarak görev yapan Aktaş, Kocaeli’de sanayi ve çevre konularında önemli çalışmalar yürütmesi beklenen bir isim. İlhami Aktaş, bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına yönelik projeleriyle tanınıyor.

ÇANAKKALE VALİLİĞİNE ÖMER TORAMAN ATANDI

Çanakkale Valiliği görevine atanan Ömer Toraman, daha önce Aydın Valiliği yapmış bir isimdir. Çanakkale’nin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımında ve korunmasında önemli görevler üstlenecek olan Toraman, bölgenin kültürel mirasını koruma projelerine ağırlık verecek.

ELAZIĞ VALİLİĞİNE NUMAN HATİPOĞLU GETİRİLDİ

Elazığ Valiliğine ise Numan Hatipoğlu atandı. Hatipoğlu, kamu yönetiminde geniş bir deneyime sahip olup, Elazığ’ın ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacak projeler üzerinde çalışması bekleniyor. Elazığ'daki tarım ve sanayi projeleri, Hatipoğlu’nun öncelikleri arasında yer alacak.

resmi gazete