Devlet bu kışı sıcak geçirtecek! 2500 TL doğalgaz ve kömür yardımı başvuruları başladı

İhtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destekler sürüyor! Doğalgaz destekleri başladı! Tüm detaylar haberimizde.

Devlet bu kışı sıcak geçirtecek! 2500 TL doğalgaz ve kömür yardımı başvuruları başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli vatandaşlara birçok alanda destek olmayı sürdürüyor! Doğalgaz destekleri başladı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI DOĞALGAZ DESTEKLERİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok farklı alanda maddi desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Doğalgaz alt yapısı olan ve ısınma ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara yaşadıkları bölgeye göre maddi destek verilecek. Edinilen bilgilere göre daha soğuk bölgelerde yaşayan vatandaşlara 2 bin 500 TL, diğer bölgelere 900 TL alt limit şeklinde doğalgaz desteği verilecek. 

bakanlıktan doğalgaz faturası destekleri

Başvurusu onaylanan hak sahiplerinin ödemeleri PTT aracılığıyla hesaplara yatırılacak. Ödemelerden faydalanan kişiler PTT'ye bunu belirttikleri takdirde faturalarından düşmesini sağlayabilecek. Kronik hastalara yüzde 5 ek ödemeyle açılan doğalgaz faturası desteği e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. Başvuru yapacak vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, sistem üstünden başvurusunu yapmış olması, doğalgaz alt yapısı olan ilçe ya da belgelerde ikamet edilmesi, ikamet adresinde kayıtlı olan bir doğalgaz aboneliği olması ve ihtiyaç sahibi olunması şartlarını taşıması gerekiyor.