Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde Miçotakis ile önemli görüşme gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen NATO Zirvesi kapsamında Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile kritik bir görüşme yaptı. Detaylar haberimizde!

Yayın Tarihi: 10.07.2024 23:17
Güncelleme Tarihi: 10.07.2024 23:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde Miçotakis ile önemli görüşme gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington'da gerçekleştirilen NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu'na katıldı. Zirve, Walter E. Convention Center'da düzenlendi ve Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı. Bu karşılamanın ardından, NATO üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları aile fotoğrafı çektirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KATILIMI VE GÖRÜŞMELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında çeşitli liderlerle diplomatik görüşmeler gerçekleştirdi. Özellikle Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile yapılan görüşme, bölgesel ilişkiler açısından önem taşıyor.

NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu'nda, güvenlik ve savunma konularının yanı sıra transatlantik ilişkilerin geleceği ele alındı. Türkiye'nin de aralarında bulunduğu NATO üyesi ülkeler, bölgesel istikrarın ve uluslararası güvenliğin korunması adına ortak stratejiler üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

ERDOĞAN-MİÇOTAKIS GÖRÜŞMESİNİN DETAYLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında gerçekleşen görüşme, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin gelişimi açısından önemli adımlar içerebilir. İki liderin, bölgesel güvenlik ve işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundukları tahmin ediliyor.