Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cildi ışıldatıp pamuk gibi yumuşak yapıyor! 1 kaşık yoğurdun içine ekleyip sürün yeter

Morlukları, siyah noktaları ve cilt lekelerini gidermek, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde kavuşmak için uygulayabileceğiniz yoğurtlu yüz maskesi tarifleri haberimizde..

Yayın Tarihi: 21.11.2023 20:47
Güncelleme Tarihi: 21.11.2023 20:47

Cildi ışıldatıp pamuk gibi yumuşak yapıyor! 1 kaşık yoğurdun içine ekleyip sürün yeter

Cildinize düzenli olarak uyguladığınız yoğurt maskeleri, peeling etkisi sayesinde cildinizi yenileyecek, yaşlanmayı geciktirecek ve ölü hücreleri arındıracaktır. İlk kullanımdan itibaren cildinizde sıkı ve yumuşak bir his bırakır. İşte yoğurt maskesi tarifleri..

Göz altındaki koyu halkaları gidermek için:

Yatmadan önce gözlerinizin altına ince bir tabaka doğal yoğurtla masaj yapın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Yoğurt cilt beyazlatma etkisiyle 2 hafta sonra net sonuçlar verecektir. Cilt tonunuzu aydınlatmak istiyorsanız yüzünüze de eşit miktarda uygulayabilirsiniz.

yoğurtlu yüz maskesi tarifleri

Siyah noktaları ve lekeleri gidermek için:

oğurt ve limon asitleri birleştiğinde özellikle yağlı ciltler için çok iyi bir rahatlatıcı etki sağlarken aynı zamanda cildin nem dengesini de ayarlar. Bunu yapmak için 2 yemek kaşığı kadar limon suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak maske oluşturun. Siyah nokta ve koyu lekelerin olduğu cilt bölgelerine uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Pürüzsüz, ipeksi bir cilt için:

1 çay kaşığı yoğurdun içerisine yarım çay kaşığı kadar papatya yağı ekleyin. Bu karışımı dairesel, masaj hareketleriyle cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Tarifini verdiğimiz bu maskeleri haftada iki kez uygulayabilirsiniz.