Çayın yanına iyi giden 5 pratik tarif! Yapması kolay, yemesi leziz!

Çat kapı gelen misafirlerinize yada altın günlerinize pratik ama lezzetli ikramlık tarifleri arıyorsanız bu tarifler tam size göre. İşte detaylar…

Çayın yanına iyi giden 5 pratik tarif! Yapması kolay, yemesi leziz!

Çocuğunuzun doğum günlerinde yada altın günleriniz de beş çayı saatlerinize yakışacak. Pratik hafifi ama göz dolduran bu tarifleri mutlaka tarif defterinize ekleyin. Detaylar haberimizde…

banka

EVE GELEN DAVETLİYİ KISKANDIRACAK NEFİS 5 ÇAYI İÇİN 5 TARİF

İşte evinize gelen misafirlerinizi, eltinizi, komşularınızı  kıskandıracak 5 leziz çay tarifi:

ÇİKOLATALI HİNDİSTAN CEVİZLİ KURABİYE: Bir çay tarifini tamamlayacak en güzel şeylerden biri de leziz kurabiyelerdir. Çikolatalı çay ile hindistan cevizi ve çikolata parçacıklı kurabiyeler yapabilirsiniz.

AHUDUDULU ÇİLEKLİ PARFE: Çay saatlerinin vazgeçilmez tatlılarından parfenin tadını çıkarabilirsiniz. Misafirlerinize taze çilek ve ahududu püresinden oluşan bir parfe ikram edebilirsiniz

KARAMEL VE DENİZ TUZU ÇİKOLATA TRÜF: Lezzetli bir el yapımı çikolatalı trüflü atıştırmalık, çay saati için mükemmel bir seçim olacaktır. Karamel ve deniz tuzu ile çikolatalı trüf mantarı yaparak misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.

TAZE NANE ŞERBETİ: Biraz farklı bir çay içeceği ikram etmek istiyorsanız taze naneli dondurma harika bir seçim olabilir. Naneyi kaynar şuruba batırın, soğutun ve buzlu çay ile servis yapın.

ELMALI KRUMBLE: Hafif bir çay saati ve meyve Tatlı olarak elmalı kek kullanabilirsiniz. Yumuşak elma tabakalarını ve çıtır krumble üstünü yanında çayınızla sunarak davetlilerinizi mutlu edebilirsiniz.

Bu tariflerde çay saatlerinde ikram edebileceğiniz leziz tatlılar ve atıştırmalıklar yer alıyor. Tarifleri kişisel zevklerinize ve tercihlerinize göre ayarlayabilir ve değiştirebilirsiniz. Kendi ellerinizle hazırladığınız leziz tariflerle misafirlerinizi memnun edeceğinizden emin olabilirsiniz.