Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bulaşık makineniz iyi yıkamıyorsa sebebi bu hatalar olabilir! Temiz bulaşığı bile kirletiyor

Bulaşık makineniz eskisi kadar iyi temizlemiyorsa bu adımları deneyin! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 13.11.2023 08:05
Güncelleme Tarihi: 13.11.2023 08:05

Bulaşık makineniz iyi yıkamıyorsa sebebi bu hatalar olabilir! Temiz bulaşığı bile kirletiyor

Bulaşık makinesi temizlik gücünü artırmak mümkün! Bu 8 basit adımı uygulamanız yeterli! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİK GÜCÜ

Bulaşık makinesi eskisi kadar iyi temizlik yapmıyorsa filtrelerin temizlenmesi gerekir. Filtresi temiz olmadığı sürece temiz yıkama yapılamaz ve filtre temizliği yapamıyorsanız yeni filtre almanız gerekir. Çeşme suları kireçli olduğu için makineniz için kireç çözücü özelliği olan tabletlerden kullanmanız gerekiyor. Bulaşık makinesi temizliğini etkileyen en önemli etkenlerden biri de alt ve üstte yer alan fıskiyeler. Fıskiyelerden bir tanesi bile tıkalı olsa bulaşıklar iyi yıkanmaz. Bu sebeple düzenli temizlik yapmak önemlidir. 

bulaşık makinesi temizliğinde bunlara dikkat edin

Düzenli olarak bulaşık makinesinin çıkıp takılabilen bütün parçalarını yıkarsanız daha iyi sonuçlar almaya başlarsınız. Bulaşık makinenize kirlileri koymadan önce artıkları temizlemeniz önemlidir. Her bulaşık makinesinin kendine göre bir kapasitesi olduğu için makinenin alabileceğinden çok bulaşık koymanız yeteri kadar temiz olmamasına sebep olmaktadır. Parlatıcı ya da tuz uyarısı alıyorsanız takviye yapmayı ihmal etmeyin. Bulaşık makinesi çalışma süresi bittikten sonra kapağı açarak önce buharın çıkmasını sağlamanız gerekiyor. Buharı çıkmadığı zaman içindeki bulaşıklarda su lekeleri kalacaktır.