Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bu bölümlerden mezun olan yaşadı! İstanbul Üniversitesi çok sayıda personel alımı yapacak!

İstanbul Üniversitesi duyurdu! Sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. İşte ayrıntılar...

Yayın Tarihi: 22.06.2024 08:52
Güncelleme Tarihi: 22.06.2024 08:52

Bu bölümlerden mezun olan yaşadı! İstanbul Üniversitesi çok sayıda personel alımı yapacak!

İstanbul Üniversitesi, müzik tarihi ve Osmanlı-Türk musikisi alanında uzmanlaşmış yeni personel arayışı kapsamında Musiki Paleograf ve İcracısı unvanı için sözleşmeli personel alımı başlatıyor. Toplam 11 pozisyon için yapılan alımlar özel bütçe kaynaklarından karşılanacak.

Başvuru şartları arasında, yükseköğretim kurumlarının müzik, edebiyat veya tarih bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak ilk sırada yer alıyor. Adayların ayrıca Osmanlı-Türk musikisi alanında paleografik uzmanlık sahibi olmaları ve eski yazı ve notasyonla yazılmış müzik eserlerini ses veya sazla icra edebilme formasyonuna sahip olmaları gerekiyor. Tercihen, matbu veya yazma müzik kaynakları üzerinde arşiv çalışması yapmış veya yapmakta olan adaylar öne çıkıyor. İlgili müzik eserlerini seslendirme ve kaydetme yetkinliği de aranan diğer nitelikler arasında bulunuyor.

Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Posta veya şahsen başvurular kabul edilmeyecek.

istanbul üni

Adaylar için belirlenen genel şartlar arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen kriterlerin yanı sıra herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma şartı da bulunuyor. Ayrıca haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde belirlenecek gün ve saatlerde görev yapma kabulü de başvuru sürecinin bir parçası olarak değerlendirilecek.

Başvuruları kabul edilen adaylar, 27 Haziran 2024 tarihinde Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salonu'nda yapılacak mesleki uygulamalı sınav için belirlenen tarihte sınava tabi tutulacaklar. Sınav sonuçları ve atanmaya hak kazanan adayların ilanı, sınavın bitiminden itibaren en geç 7 iş günü içinde İstanbul Üniversitesi resmi web sitesinde duyurulacak.

Bu pozisyona başvuracak adaylar için detaylı bilgiler ve başvuru süreci ile ilgili daha fazla bilgiye İstanbul Üniversitesi’nin resmi web sitesinden ulaşılabilecek.