Fatih Altaylı Kimdir ? Fatih Altaylı’nın Hayat Hikayesi

Fatih Altaylı Kimdir ? Fatih Altaylı’nın Hayat Hikayesi

Fatih Altaylı 1963 yılında Van’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu ve ortaokulu Çavuşoğlu Kolejinde okuduktan sonra eğitimine Galatasaray Lisesinde devam etmiştir ve Galatasaray lisesinden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi İktisâdî ve İdârî Bilimler Fakültesinde başlamış, fakat yarıda bırakarak Basın Yayın Yüksekokuluna geçmiştir. Diplomasını almadan bu okuldan da ayrılmıştır.

Fatih Altaylı, 1982 yılında Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği yaparak gazeteciliğe başlamıştır. 1986 yılında Güneş gazetesine geçmiştir. 1993 yılında Best.FM isimli özel bir radyo kanalının kurucu ortakları arasında yer aldı.

1995 yılında Kanal D’de “Teke Tek” programına başladı. Hürriyet gazetesinde yazmaya aynı dönem başlamıştır. Kanal D’den ayrılıp Show TV’ye geçmiş, aynı yıl içerisinde haber editörü olmuştur.

1996 yılında Show TV’den ayrılıp Kanal D’ye geri dönmüştür. Aynı zamanda Hürriyet gazetesinde yazmaya devam etmiş ve Radyo D’nin genel koordinatörlüğünü yapmıştır. 2000 yılında Cine5 isimli özel TV kanalı ile ortak yayın yapmıştır.

2001 Yılında Galatasaray Spor Kulübünde asbaşkanlık yaptı.

“Teke Tek” Programı ile Kanal D’den atv’ye geçti ve köşe yazarlığına da Sabah gazetesinde devam etti. Sabah gazetesinde genel yayın yönetmenliği de yapmıştır.

TİKAD’ın ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa verdiği “Eğitime Katkı Onur Ödülü” sahibidir. “Haydi Kızlar Okula“, “Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık” ve “Temiz İnternet” kampanyalarının mimarlarındandır.

2009 yılından 2014’e kadar Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapmıştır.

Fatih Altaylı‘nın Habertürk TV’de sunuculuğunu yaptığı Teke Tek Özel programı, 16 Mart 2016 tarihinde son bölümünü yaptıktan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle yayından kaldırıldığına dair rivayetler vardır (wikipedia kaynağında).

Günümüzde Haber Türk TV de 2019 Şubat ayından bu yana “Teke Tek Bilim” adında yeni ” Teke Tek ” serisine ve Haberturk.com internet sitesinde köşe yazarlığına devam etmektedir ve Hande Altaylı ile olan evliliğinden Zeynep adında bir kızı vardır.


Tarihinde Hatice Tarafindan Yazildi.

#BiyografiBunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*