Çağlar Ertuğrul

Çağlar Ertuğrul

5 Kasım 1987’de  İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi. 2005 yılında Bornova Lisesi’nden mezun oldu. 2011 yılında Koç Üniversitesi, makine mühendisliği bölümünden mezun oldu. İlk kez tiyatro ile üniversite yıllarında tanıştı.

ilk sahnesini 13 Nisan 2009 tarihinde Koç Üniversitesi’nde “Romeolar ve Julietler” adlı bir oyunda oynamıştır. Ardından çeşitli oyunlarda sahne almıştır. ilk başrol deneyimini 2012 yılında Alper Çağlar’ın yönettiği Dağ adlı  askerî filmde oynamıştır. Filmde Çağlar Ertuğrul’a Ufuk Bayraktar eşlik etmiştir. Filmde oynamasının ardından büyük ün kazanmıştır. Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma filminde oynamıştır. Medcezir, Benim İçin Üzülme gibi bazı televizyon dizilerinde rol almıştır. Afilli Aşk isimli romantik komedi dizide başrol oynamıştır.

35 buçuk sanat evinde eğitim gördü. Bir süre sonra reklamlarda yer almaya başladı. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Benim İçin Üzülme dizisinde yer aldı. Bu çalışmaların ardından Kurt Seyit ve Şura ve Boynu Bükükler adlı dizilerde de yer aldı. Şu anda TRT1’de yayınlanan Teşkilat isimli dizide başrol Serdar karakterine hayat vermektedir.

Almış Olduğu Ödüller

2018   Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Erkek Dizi Oyuncusu
2019   Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Erkek Sinema oyuncusu
2019   MGD 24. Altın Objektif Ödülleri En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu
2019   1. Mutluluğun Adresi Farkındalık ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu
2020 8. Ayaklı Gazete Ödülleri En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu
2020 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Romantik Komedi Dizisi Erkek OyuncuBunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*