Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 yılında istanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Bulgar göçmeni annesi Boşnak göçmeni kökenlidir. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri Bölümünde tamamlamıştır. Aynı zamanda Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almıştır.

2010 yılında Best Model of Turkey birincisi olmuştur.

İlkkez  Show Tv‘de yayınlanan Adını Feriha Koydum isimli dizide Emir Sarrafoğlu karakteri ile rol almıştır. 2 sezon yayınlamış olan dizi büyük başarı yakalamıştır. Başrol karakteri olan Feriha (Hazal Kaya) ölünce Emir’in Yolu isminde başka bir dizi ile devam etmiştir. 2011 yılında Üsteğmen Ahmet Onur karakteri ile Anadolu kartalları adlı filmde başrol oynamıştır.

2013 2015 Yılları arasında bir Amerikan dizisi olan The O. C.‘den uyarlanan yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı Star TV‘de yayınlanan Medcezir isimli dizide Yaman Koper karakterine hayat vermiştir. Çağatay Ulusoy‘a başrolde Serenay Sarıkaya eşlik etmiştir. Dizi büyük başarı yakalamış izlenme rekorları kırmıştır.

2015 yılında Delibal isimli filmde başrol oynamıştır. Aşk konulu filmde Leyla Lydia Tuğutlu ile birlikte oynamıştır.

2016’da Colin’s markasının reklam yüzü olan Ulusoy, Bize Uyar adlı reklam filminde Victoria Secret mankenlerinden Taylor Marie Hill ile birlikte yer aldı.

2016 2017 yılları arasında Show TV’de yayınlanan Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği İçerde isimli dizide Sarp Yılmaz karakterini canlandırmıştır. Çağatay Ulusoy dizideki başrolü Aras Bulut İğnemli ile paylamıştır. Dizi büyük başarı yakalamış ve reyting rekorları kırmıştır.

2018-2020 yılları arasında Netflix‘te 4 sezon, 32 bölüm boyunca yayımlanan ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız‘ın başrol karakteri olan Hakan Demir rolünü üstlendi. Dizinin her bir bölümü 15 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiştir ve Netflix’in en başarılı yapımları arasında yer almayı başarmıştır.

2021 yılında BluTv yapımı Yeşilçam isimli dizide başrol Semih Ateş karakterini canlandırmıştır.

Aynı zamanda Netflix‘te yayınlanan Kağıttan Hayatlar isimli filmde başrol oynadı.

Çağatay Ulusoy’un sevgilisi oyuncu Duygu Sarışın‘dır. Çiftin 5 yıllık mutlu bir birlikteliği vardır.


Tarihinde Hatice Tarafindan Yazildi.

#BiyografiBunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*