Birikmişi olana 44 ilde arsa yatırımı fırsatı! KDV yok, yüzde 25 peşinatla satılacak

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı düğmeye bastı. 44 ilde arsa satışı yapılacak. İşte detaylar...

Birikmişi olana 44 ilde arsa yatırımı fırsatı! KDV yok, yüzde 25 peşinatla satılacak

ARSA ALMAK İSTEYENLERE GÜZEL HABER GELDİ!

evre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, vatandaşlar için güzel bir çalışmaya imza attı. Buna göre bakanlık 44 ilde 622 muhtelif arsayı, KDV olmadan satışa çıkardığını duyurdu. Arsalar, 21-23 Kasım tarihlerinde açık arttırma usulü ile satılacak.

arsa

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul, Çanakkale, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Mersin, Sakarya ve Mardin’de iş ve konut için elverişli olan arsalar uygun fiyatlarla alıcısını bekliyor olacak.

KDV'DEN MUAF ARSA

Arsalara sahip olmak isteyenlere ise KDV olmayacak. Satışlarda ise satılacaktutarın yüzde 25 i peşin olarak ödenecek. Kaln tutar ise 24 ay vadeli olarak ödenebilecek. Ayrıca arsaları peşin olarak almak isteyenlere ise yüzde yirmi iskonto uygulanacak. Konu ile ilgili olarak satışların TOKİ İstanbul İl Hizmet Binası Konferans Salonu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Konferans Salonunda yapılacağı belirtildi. Açık arttırmada ise online katılım da sağlanabilecek.

Ayrıca arsa satışları ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz bir vatandaş ta yoğun bir ilgi olabileceğini belirtti. Bu fırsatı değerlendirmek istediğini ifade eden bir başka vatandaş ise arsa almanın konut satın almaktan daha avantajlı olduğunu da sözlerine ekledi.