Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bayram öncesi hesaplara 7 bin 608 TL yardım parası yatırılacak! Hesabınıza hemen bakın

Bakan Göktaş, bayram öncesinde evde bakım yardımı olarak 7 bin 608 TL’nin hesaplara yatırılacağını duyurdu! İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

Yayın Tarihi: 15.06.2024 20:51
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 20:51

Bayram öncesi hesaplara 7 bin 608 TL yardım parası yatırılacak! Hesabınıza hemen bakın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evde bakım ödeneği ödemelerinin beklenenden erken yapılacağını açıkladı. İşte o heyecanla beklenen ödeme tarihi…

evde bakım ücretleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı arefesinde, evde bakım maaşlarıyla ilgili beklenen haberi verdi. Bakan Göktaş’ın yazılı açıklamasına göre, 2006 yılında başlatılan ve engelli bireylerin aileleri tarafından bakılmasını destekleyen “Evde Bakım Yardımı” programının önemine vurgu yaptı.

Bakan Göktaş, engelli vatandaşların aileleriyle birlikte yaşamalarını ve evde bakım almalarını teşvik ettiklerini belirtti ve Evde Bakım Yardımı’nın, tam bağımlı kişileri evlerinde bakmakla yükümlü aile üyelerine sağlanan destekle aile bütünlüğünün korunmasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

Evde bakım maaşı alan binlerce kişi, Kurban Bayramı öncesi ödemelerin yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Şimdi ise Bakan Göktaş, ödeme tarihinin ne zaman olacağını açıkladı.

evde bakım parası

EVDE BAKIM MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evde bakım yardımı programı kapsamında her ay vatandaşlara 7 bin 608 Türk Lirası ödenmekte olduğunu anımsattı.

Bakan Göktaş, “Kurban Bayramı nedeniyle, evde bakım hizmeti alan tam bağımlı bireyler ve aileleri için ödemeleri erkene alıyoruz. Evde Bakım Yardımından faydalanan 560 bin vatandaşımızın hesaplarına 14 Haziran'da toplamda 4,2 milyar lira yatırılacak” dedi.

Ayrıca Bakan Göktaş, bakanlığın Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda, engellilik alanında sunulan hak temelli sosyal yardımların şeffaf ve sürdürülebilir olması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

bakım parası

HAZİRAN 2024 EVDE BAKIM YARDIMI KONTROLÜ

Binlerce evde bakım yardımı alıcısı, maaşlarının hesaplarına geçip geçmediğini e-Devlet kapısı veya SMS yoluyla olmak üzere iki yöntemle öğrenebiliyor.

Ziraat Katılım Bankası üzerinden maaş alan bireyler, SMS ile evde bakım maaşlarının yatırılıp yatırılmadığını ve hesap bakiyelerini kontrol edebiliyorlar.

Ayrıca, “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” hizmeti e-Devlet üzerinden de erişilebilir durumda. Maaş durumlarını sorgulamak isteyen vatandaşlar, şifreleri ve T.C. kimlik numaralarını kullanarak bu bilgilere ulaşabiliyor.