Bakanlık kesenin ağzını açtı! Bu şarta göre ailelere 50.000 TL tek seferlik yardım parası ödeyecek

İhtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destekler devam ediyor! Bu ailelere 50 bin TL ödeme yapılacak! Tüm detaylar haberimizde.

Bakanlık kesenin ağzını açtı! Bu şarta göre ailelere 50.000 TL tek seferlik yardım parası ödeyecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok farklı alanda maddi desteklerini sürdürüyor. Bu ailelere 50 bin TL ödeme yapılacağı duyurusu yapıldı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 50 BİN TL ÖDEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli vatandaşlara sağlanan sosyal destek ödemeleri son hızıyla devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı afetlerden etkilenen ailelere 50 bin TL ödeme yapacak. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre afet sebebiyle barınma yardımı ve ev eşyası zararı yardımı yapılacak. Afet kapsamında kişinin evinin bakım ve onarımı, betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapım yardımı ve ev eşyası alınması için ayni ya da nakdi olarak yardımlar yapılmaktadır. 

50 bin tl maddi destek ödemeleri

Yardım ödemeleri 3294 sayılı Kanun'a göre muhtaçlık durumuna bakılmadan yapılmaktadır. Bakanlık ev onarımları için 75 bin TL'ye kadar, prefabrik ev yapımları için 150 bin TL'ye kadar, betonarme ev yapımı için 200 bin TL'ye kadar maddi destek veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yangın, sel, deprem, kar, heyelan, kaya düşmesi, teknolojik ya da insan kaynaklı afetler sebebiyle evi ve eşyaları zarar gören vatandaşlara da 50 bin TL'ye varan maddi desteklerini sürdürüyor. Yardımlar ile ilgili detaylı bilgiler ve başvuru şartları Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlarla paylaşılıyor.