Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bağırsakları daha hızlı çalıştıran mucize gibi yöntem! Kabızlığı tek fincanla bitiriyor

Bağırsakları iki kat hızlı çalıştıran bu çayları denemelisiniz....

Yayın Tarihi: 02.12.2023 23:26
Güncelleme Tarihi: 02.12.2023 23:26

Bağırsakları daha hızlı çalıştıran mucize gibi yöntem! Kabızlığı tek fincanla bitiriyor

BAĞIRSAKLARI İKİ KAT HIZLI ÇALIŞTIRAN ÇAY! DUYAN ŞAŞIRIYOR

Kış aylarında vücudumuzda dinlenme moduna girdiği için bağırsaklarda daha yavaş çalışabiliyor. İşte bağırsakları aktive edecek ve hızlı çalışmasını sağlayacak olan o karışımlar. Bitki çayları kış aylarında sevrek tüketilen çaylarından dır. Ancak bitki çayı içerken aynı zamanda zayıflasanız güzel olmazmıydı? İşte tam istediğiniz gibi bir etkiye sahip o çaylar…..

çay

MASALA ÇAYI

Hint içeceği olan ve son zamanlarda severek tüketilen popüler bir çay haline gelen bu çay içeriğindeki baharatlar ile aromatik bir çaydır. Bu çayın içeriğinde ise , kakule, tarçın, karanfil, zencefil ve bazen de karabiber bulunuyor. Bu nedenlede hastalıklara karşı koruyucu etkisidir. Sağlık açısından da sağlık içesinden oldukça yararlıdır. İçinde bulunan zencefil nedeni ilede sindirim sistemine iyi gelen bu çay içindeki tarçın tatlı krizlerinizi de engelleyecektir.

LİMONLU BİBER ÇAYI

Değişik bir lezzet kombinasyonu sağlayan bu çay içindeki limon sayesinde c vitamini sağlar. Biber ise kışın içinizi ısıtacak ve içeriğindeki c vitamini ile soğuk algınlığı veya gribe karşıda koruyucudur.

ZENCEFİL VE NANE ÇAYI

Zencefil ve nane çayı, araması ve tadı ile kış aylarının en sevilen ve şifa deposu bir çaydır. Zencefl antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini de düzenlemektedir. Soğuk algınlığı durumunda ise sıkça tüketilen bu çay sakinleştirici etkiye sahiptir.