Ankara'da iş arayanlara düşük KPSS puanıyla fırsat! O üniversite personel alımı yapacak

Son aylarda artan enflasyon sonrası gelen zamlarla mücadele eden vatandaş diğer taraftan da işsizlik ile mücadele etmeye çalışıyor. İş arayan vatandaş için sıcak bir gelişme yaşandı. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi işe alım ilanı yayınladı. İşte detaylar…

Ankara'da iş arayanlara düşük KPSS puanıyla fırsat! O üniversite personel alımı yapacak

Ekonomik sıkıntıların en büyük sorunu olan işsizlik ile mücadelede birçok kurum ve kuruluştan destek geldi ve gelmeye devam ediyor. Üniversite’de personel olarak çalışmak isteyenler için büyük bir haber geldi. Detaylar haberimizde…

TOGG

AHBV 42 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI SONA ERİYOR

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ne (AHBV) personel alımı için süre sona erdi. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBV), Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruyla idari personel, spor uzmanı ve destek personeli (şoför, temizlikçi, aşçı), mühendis ve teknisyen alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli işçilerin güvenlik görevlisi ve bekçi olarak çalıştırıldığı belirtiliyor. Başvuru sahiplerinin şartları karşılaması gerekmektedir.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI VE KONTENJANLARI

TOGG

TOGG

AÇIKLAMALAR

Adaylar yalnızca bir personel pozisyonu için başvuruda bulunabilirler.

Teknik hizmet pozisyonları için gerekli olan sertifikalar haricinde, diğer pozisyonlar için verilecek sertifikaların Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanması gerekmektedir.

İlgili personel pozisyonu için verilen sertifika veya vizenin ilan tarihinden önce mevcut olması gerekmektedir.

Spor Uzmanı pozisyonuna başvuranların eğitim düzeylerinin başvurdukları pozisyona ve sektöre uygun olması gerekmektedir.

İşe alınması düşünülen adaylarla hizmet sözleşmeleri imzalanmakta olup, sözleşmede belirtilen koşulları sağlamayan adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

 657 sayılı Kamu Hizmeti Kanunu'nun 4B maddesine göre bu şekilde istihdam edilen kişiler, istihdam ilkelerine aykırı fiilleri nedeniyle sözleşmelerinin kurumları tarafından feshedilmesi halinde iş sözleşmelerinin feshedilmesi hakkına sahiptir. Sözleşme süresi içinde tek taraflı olarak sözleşme yapılması ve sözleşmenin yenilenmemesi halinde, başkanın belirleyeceği istisnalar dışında sözleşme, sözleşmenin sona erme tarihinden itibaren iptal edilebilecektir. Çalışma süreniz sona erdikten sonra bir yıl geçmedikçe bir tesiste sözleşmeli çalışan olarak çalışamazsınız.

Çeşitli kanun ve yönetmelikler uyarınca kamu görevinden ihraç edilen ve işe iadesi reddedilen kişiler başvuruda bulunamaz.

Başvuru yapacak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanun'un 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir.

Adayların tüm pozisyonlar için geçerli değerlendirme türünde 60 veya üzeri puan almaları gerekmektedir. a) Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

ön lisans mezunu için KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı 2022 referans noktasıdır.

 c) Ortaokul mezunları için 2022 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı standarttır.

 Başvurularda "İlk Defa Başvuru Yapan Adayların Sınav Yönetmeliği" hükümleri gerekli değişikliklerle uygulanır.

Başvuru sahibi herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik yardımı veya emeklilik yardımı alamaz.

 Askerlik durumuna göre. Askerlik ile ilgili olmayan, muvazzaf askerlik hizmetinin yerine getirilmesi veya ertelenmesi

BAŞVURU TARİHLERİ VE YERİ

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Ankara personel alımına ilişkin başvuruların 1 Kasım- 15 Kasım 2023 tarihleri arasında doğrudan Hacı Bayram Veli Üniversitesi Ankara Rektörlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Yücetepe Mahallesi’ne yapılması gerekmektedir.

Cadde No: 8 06570 Çankaya/ ANKARA Lütfen başvuru formunu gerekli belgelerle birlikte eksiksiz olarak doldurunuz. Posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir. Belgelerin eksik olması, son başvuru tarihinin gecikmesi veya başvuru sahibinin aranan nitelikleri taşımaması halinde başvurular kabul edilmeyecektir.

MÜRACAAT İÇİN İSTENEN BELGELER:

KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi

Başvuru Formu (üniversitenin web sitesinde mevcut: https: //hacibayram.edu.tr/personel/idari-personele-iliskin-matbu-formlar)

Diploma Örneği

Kimlik Fotokopisi

Askerlik Yeterlilik Belgesi

Tecrübe istenilen alanlar için hizmetin geçtiği yerden alınacak onaylı tecrübe belgesi ile SGK hizmet dökümü (her iki belge de beyan edilmek zorundadır)

İlgili unvana ilişkin sertifika belgesi

Adli Sicil Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir)