Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Altın fiyatlarında rüzgar tersine esecek! Tarih verildi: Bu rakam ağızları açık bırakacak

Piyasada yaşanan hareketlilik hangi ivmede olursa olsun yatırımcının asla vazgeçmediği altın için uzman isim bayram sonrası yaşanacak olan yükselişe dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 13.06.2024 10:40
Güncelleme Tarihi: 13.06.2024 10:40

Altın fiyatlarında rüzgar tersine esecek! Tarih verildi: Bu rakam ağızları açık bırakacak

Son günlerde yaşanan hareketlilikle beraber altın yatırımcısı altının son durumunu merak edip araştırıyor. Kapalı çarşı kuyumcularından olan Beşir Şenyuva altında bayram sonrasına dikkat çekti. Detaylar haberimizde…

dizi

KUYUMCU AÇIKLADI: BAYRAM SONRASI ALTIN YÜKSELECEK!

Kapalıçarşı'daki kuyumculardan Beşir Şenyuva, altının bayram sonrası fiyatlarının artacağını ve kaç TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın piyasasındaki son gelişmeler yakından takip edilmeye devam ediyor. Son dönemde ons altının fiyatına ilişkin istikrarsız bir tablo ortaya çıktı. Altının onsu 2.300 doların altında dalgalanırken, giderek 2.300 doların üzerine düşüyor. Ancak bu seviyeyi koruyamayan ons altın düşüşte. Sonuç olarak bir gram altının birçok farklı fiyattan ticareti yapılabilmektedir.

Altına yatırım yapanlar fiyat istikrarsızlığı nedeniyle hareketlerini tahmin edemiyor. Bazı altın yatırımcıları panikleyip altınlarını satarken, bazıları da beklemeyi tercih ediyor. Kuyumcular, altın piyasasındaki yatırım kaosuna ilişkin çok önemli uyarılarda bulunuyor.

BAYRAM SONRASI BAŞLIYOR

Kapalıçarşı kuyumcularından Beşir Şenyuva ise değerlendirmede bulunarak şunları söyledi: “Altın piyasasında bu sezonun büyük bölümünde gördüğümüz fiyatların aynılarıyla karşı karşıyayız. Altın fiyatları bir süredir yatırımcıların ilgisini çekmemiş olabilir. Ancak bunun kalıcı olmadığını biliyoruz. Altın piyasasında kısa süre içerisinde farklı koşulların etkili olacağını göreceğiz. Bugün altına yatırım yapanlar ve yatırımlarında ısrar edenler fayda görecek ve ödüllendirilecek. Bayramdan sonra altın fiyatlarında artış göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

BUGÜN İMKANI OLAN ALMALI!

Yatırım amaçlı altın alma imkanının bulunduğunu belirten Beşir Şenyuva, “Altının fiyatının her yaz artacağını biliyoruz. Fiyatlar yükselirse mevcut düşük fiyat elbette bir satın alma fırsatıdır. İmkânı olanlar bugün de altına yatırım yapmaya devam edebilirler. Türkiye'nin yatırım refleksleri çok zayıf. Altın fiyatları arttığında insanlar altına yatırım yapmak istiyor. Ancak fiyatlar düştüğünde yatırım yapılıyor. Satın aldığınız bir ürünün büyürken size kazanç sağlaması uzun zaman alabilir.” dedi.

GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ

Gram altının fiyatına ilişkin tahminlerde bulunan Beşir Şenyuva, şunları söyledi: “Bugün gram altının gördüğü fiyat yargılanmamalı. Bir süre önce gram altın 2.750 TL'ye ulaşmış ve oradan geri dönmüştü. Öncelikle gram altının yine bu noktaya değmesi gerekecek. Bir ay içinde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. Bu yılın ikinci yarısında gram altının fiyatının hızla arttığını göreceğiz. “Son çeyreğe girerken gram altının 2.850 TL üzerinde sabit bir seviyeye ulaştığını göreceğiz.” dedi.

UYARI: BU HABER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR