Akne izi, leke hepsini silgi gibi siliyor! Pürüzsüz cildin sırrı bu yağda gizli

Bu tarif ciltte doğal görünüm sağlanmaktadır. Bu tarif nedir? İşte tüm detaylar haberimizde.

Akne izi, leke hepsini silgi gibi siliyor! Pürüzsüz cildin sırrı bu yağda gizli

Cildi pürüzsüz görünüm sağlayan bu tarifin bir çok yararı bulunmaktadır. Bu tarif nasıl yapılmaktadır? Merak edilen detaylar haberimizde.

BU TARİF CİLTTE DOĞAL GÖRÜNÜM SAĞLIYOR!

Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan meyve portakaldır. Lezzetli tadı ve sağlığa faydası ile bilinmektedir. Portakal kabuğundan ise portakal yağı yapımı gerçekleştirilmektedir. Bu yağ ülkemizde son senelerde popüler olmuştur.portakal yağı

Portakal yağı, kabuğunun soğuk presleme yöntemi ile elde edilmektedir. Saç ve cilt için doğal faydası bulunmaktadır. Herkesin cilt tipinin farklı olması sebebiyle yağı kullanırken dikkatli olunmalıdır.

Turuncu renkli, kokusunun hoşluğuyla bilinen portakalın kozmetikte yeri büyüktür. Portakal yağı, kabuklarından elde edilmektedir. Sağlık açısından bir çok yararı bulunmaktadır.

Portakal yağı, cildi nemlendirir, yumuşatır, parlatır. Cilt tonunu eşitler. Aynı zamanda nemlendirir. Antiseptik özelliği ile sivilcelenmenin önüne geçer. Yaşlanma karşıtı etkisi de bulunmaktadır. Saçlar daha canlı bir görünümek kavuşur. Nemlendirir ve uzumasına destek sağlar. Portakal yağını seyrelterek yüze uygulayabilirsiniz. 1 çay kaşığı seyreltilmiş yağa bir kaç damla portakal yağı ekleyip masaj yapılabilmektedir. 10-15 dakika bekleme ardından ılık su ile durulanmalıdır. Haftada 1-2 defa yapımı önerilmektedir.

Şampuana veya saç kremine portak yağı damlatılabilir. 1-2 damla yağ eklediğiniz ürünü masaj yaparak saça uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda vücut yağı veya losyona da eklenerek cilde uygulama yapılabilir.