Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

4 ile ohh çektirecek müjde geldi! Yandık bunaldık diyenler o günü heyecanla beklesin!

4 şehrimiz için yağış müjdesi yapıldı! Kavurucu sıcaklara kısa bir ara verilecek! İşte ayrıntılar...

Yayın Tarihi: 16.06.2024 18:22
Güncelleme Tarihi: 16.06.2024 18:22

4 ile ohh çektirecek müjde geldi! Yandık bunaldık diyenler o günü heyecanla beklesin!

Yurt genelinde hava sıcaklıkları yüksek seyretmeye devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü dört il için sevindirici bir haber duyurdu. Van, Hakkâri, Edirne ve Kırklareli bugünden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek ve serinleyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Van’ın doğu kesimleri, Hakkâri çevreleri, Edirne ve Kırklareli için ise yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışı uyarısı yapıldı. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar, son günlerdeki yüksek hava sıcaklıklarından biraz olsun rahatlayacak.

4 ilde yağış beklentisi

Meteoroloji verilerine göre, yurdun diğer bölgelerinde hava durumu açık ve az bulutlu olacak. Ancak iç Ege ve Göller Yöresi için önemli bir rüzgar uyarısı yapıldı. Bu bölgelerde rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerinden kuvvetli şekilde eseceği tahmin ediliyor. Vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bu uyarıları, hem yağış beklenen illerdeki vatandaşlara serinleme fırsatı sunuyor hem de rüzgarın etkili olacağı bölgelerdeki vatandaşları dikkatli olmaya çağırıyor. Türkiye genelinde hava durumu dikkatle takip edilmeye devam edilecek.