Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

29 ilde yaşayanlara TOKİ'nin talih kuşu kondu! 7000 TL taksitle ev sahibi olabilirsiniz

TOKİ'de 29 ilde konut kayıtları başlatıldı. 6964 TL taksitle ev satma uygulamasına ilişkin bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 09.06.2024 13:33
Güncelleme Tarihi: 13.06.2024 17:09

29 ilde yaşayanlara TOKİ'nin talih kuşu kondu! 7000 TL taksitle ev sahibi olabilirsiniz

Ucuz ev almak isteyenlere yönelik 29 ilde e devlet kapısı'ndan konut kayıt başvuruları alınmaya başlandı. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların belirtilen süre içerisinde TOKİ'ye başvurmaları gerekmektedir. Peki TOKİ'ye ev tescili için şartlar nelerdir? Nasıl kayıt olunur? İşte detaylar..

TOKİ KONUT FİYATLARI NE KADAR?

Emlak fiyatlarına baktığımızda 2+1 konutların 1 milyon 114 bin liradan başladığını görüyoruz. Yüzde 24'lük depozito sonrasında kalan tutar aylık taksitlerle 6 bin 964 TL'lik TOKİ'ye ödenecek. En pahalı 2+1 konutların fiyatının 1,5 milyon liraya kadar çıktığını gördük. 3+1 konutlar 1,5 milyon liradan başlamakta. İşte TOKİ'nin resmi sitesinde yayımlanan son dakika açıklaması ve konut ödemelerine ilişkin bilgiler:

29 ilde yaşayanlara TOKİ'nin talih kuşu kondu

TOKİ BAŞVURU KOŞULLARI

TOKİ konutlarına kayıt yaptırmak isteyenlerin aşağıdaki kayıt şartlarını yerine getirmesi gerekiyor:

- Ev satın almak isteyen adayların, eşleri ve velayetleri altında olan çocukları T.C. Şart, sınırlar içerisinde tapu kütüğüne kayıtlı müstakil bir ikametgahının bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresi'nden hiç konut satın almamış olması ve kendisinin, eşinin ve çocuklarının burada ikamet etmesidir.

- Başvuru yapacak adayların T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

- Kişi, eşi ve velayet altındaki çocukları da dahil olmak üzere hane adına yalnızca bir takım belge ibraz edilebilir; Birden fazla başvuru yapılması halinde geçersiz sayılacaktır.

- Başvurunun zamanında teslim edilmesi de aranan diğer şartlar arasında yer almaktadır.

HANGİ İLLER İÇİN BAŞVURU YAPILACAK?

TOKİ'nin iller genelinde yayınladığı duyuruları incelediğimizde 5 ilin konut başvurusu aldığını gördük. Başvuruların alındığı iller, tarihleri ve başvuru bilgileri şöyle:

Afyon'da son başvuru tarihi: 14 Haziran 2024

Ankara'da son başvuru tarihi: 14 Haziran 2024

Bilecik'te son başvuru tarihi: 14 Haziran 2024

Kastamonu'da son başvuru tarihi: 7 Haziran 2024

DİĞER İLLER

Bunların dışındaki iller için yıl içerisinde kademeli olarak aday duyuruları yapılacaktır. İller yakında şu şekilde açıklanacak:

Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Trabzon, Mersin, Bitlis, Kırşehir, Kayseri, Isparta, Nevşehir, Kayseri, Edirne, Niğde, Bartın, Düzce, Karabük, Bolu, Şanlıurfa, Eskişehir, Konya, Çankırı, Zonguldak, Kastamonu.

Bu illere başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak.

NASIL KAYIT YAPILIR?

E-Devlet üzerinden başvurular aşağıdaki adımlara göre yapılacaktır:

29 ilde yaşayanlara TOKİ'nin talih kuşu kondu

E-Devlet portalında arama kutusuna TOKİ yazın ve çıkan sonuçlarda KONUT/İŞ BAŞVURUSU kısmına tıklayın. Giriş yaptıktan sonra Devam butonuna tıklayın ve ardından karşınıza çıkan ekranda YENİ UYGULAMA kısmına giriş yapın.

Bu butonlara tıkladıktan hemen sonra projeler görünecektir.

29 ilde yaşayanlara TOKİ'nin talih kuşu kondu

Burada SEÇ yazan yere tıkladıktan sonra 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri yanında SEÇ butonu göreceksiniz. Üzerine tıkladıktan sonra başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra gönderebilirsinzi.